Gospodynie prowadziły tylko na początku - relacja z meczu Jutrzenka Płock - KPR Kobierzyce

Jutrzenka Płock bardzo dobrze zaczęła mecz z KPR-em Kobierzyce. Z biegiem czasu przewagę zaczęły jednak zyskiwać zawodniczki z Dolnego Śląska i ostatecznie dwa punkty pojechały do Kobierzyc.

Michał Gałęzewski
Przed sobotnim spotkaniem w lepszej sytuacji znajdował się KPR Kobierzyce. Zawodniczki z Dolnego Śląska z siedemnastoma punktami miały na swoim koncie 17 punktów i nie musiały bać się o utrzymanie w lidze. Jutrzenka zajmuje natomiast miejsce na dole tabeli i wraz z kilkoma innymi ekipami walczy o pozostanie w tej klasie rozgrywkowej.
Początek spotkania należał do płocczanek, które dobrze grały w obronie. Po rzucie Martyny Kwasiborskiej, w siódmej minucie Jutrzenka prowadziła już 4:0, a pierwszą bramkę z gry zawodniczka KPR-u - Jagoda Linkowska rzuciła dopiero w jedenastej minucie. Od tego czasu jednak podopieczne Tomasza Folgi zaczęły budować swoją przewagę. Kluczowy był okres pomiędzy 17, a 23 minutą. Wówczas KPR Kobierzyce rzucił pięć bramek z rzędu i z wyniku 6:4, robiło się 6:9.

Do końca pierwszej połowy zawodniczki prowadzone przez Jarosława Stawickiego usiłowały zniwelować stratę. Na trzy minuty przed przerwą, po rzucie Kwasiborskiej było już tylko 9:10. Ostatnie dwa trafienia w tej części meczu zaliczyły jednak kobierzyczanki i wynik I połowy rzutem w ostatniej minucie ustaliła Paulina Kuchczyńska.

Po zmianie stron utrzymywała się kilkubramkowa przewaga KPR-u Kobierzyce. Dobrą skutecznością popisała się Dominika Daszkiewicz. Po jej trzech bramkach, w 47 minucie było już 15:21. Później KPR wyszedł nawet na siedmiobramkową przewagę. Co prawda Jutrzenka potrafiła zdobyć trzy bramki z rzędu, ale w końcówce KPR kontrolował sytuację i ostatecznie zwyciężył 26:21.

Jutrzenka Płock - KPR Kobierzyce 21:26 (9:12)

Jutrzenka: Dobrowolska, Pietrzak - Homonicka 7, Kwasiborska 4, Krysiak 3, Rędzińska 3, Mokrzka 2, Waszkiewicz 1, Stasiak 1 oraz Salamandra, Jankowska.
Kary: 6 min.
Karne: 7/7.

KPR: Olejnik, Gadowska, Pękalska - Daszkiewicz 5, Linkowska 5, Kaźmierska 4, Skalska 3, Szymańska 3, Przydacz 2, Tórz 2, Drozdowska 1, Kuchczyńska 1 oraz Barczak, Wojda, Szumna.
Kary: 10 min.
Karne: 3/4.

Kary: Jutrzenka - 6 min. (Waszkiewicz 4 min., Mokrzka 2 min.), KPR - 10 min. (Skalska 4 min., Przydacz 2 min., Szumna 2 min., Linkowska 2 min.).
Sędziowie: Chmielecki, Sulej (Kwidzyn).