Milowy krok do play-offów - relacja z meczu KS Azoty Puławy - Wybrzeże Gdańsk

Trzecia wygrana z rzędu podopiecznych Ryszarda Skutnika pozwoliła puławianom przeskoczyć MMTS. W ostatniej serii spotkań mecz pomiędzy zainteresowanymi może rozstrzygnąć sprawę zajęcia 6. pozycji.

Robert Bilski
Nie było tajemnicą, że Azoty są zdecydowanym faworytem w starciu z Wybrzeżem Gdańsk. Goście marzący jeszcze o awansie do czołowej "ósemki" musieli obejść się smakiem. Graczom Daniela Waszkiewicza i Damiana Wleklaka pozostanie walka o uniknięcie degradacji.
Emocje w tym starciu skończyły się bardzo szybko. Dość powiedzieć, że dopiero w 6. minucie gdańszczanie zdobyli pierwszą bramkę autorstwa Marcina Lijewskiego. W tym czasie miejscowi mieli już na koncie pięć trafień. Od pierwszych chwil dał o sobie znać Nikola Prce. Rozgrywający z Bośni zanotował drugi znakomity mecz. W rewanżowym spotkaniu Challenge Cup z Benficą Lizbona zanotował swój rekord od momentu transferu z Pick Szeged. Portugalczykom rzucił jedenaście bramek. Z Wybrzeżem uczynił to ośmiokrotnie.

Przyjezdnych było stać na częściowe odrobienie strat. W 13 minucie było 7:5. Wystarczyło 120 sekund i sytuacja wróciła do normy (10:5), a w dodatku Łukasz Rogulski nie trafił rzutu karnego. Powtórka miała miejsce w 29. minucie, kiedy to Vadim Bogdanov po raz drugi okazał się lepszy. Tym razem rzucał Adrian Kondratiuk. Aktywny i skuteczny w obozie miejscowych był Jan Sobol.

Druga część zaczęła się podobnie, bo od stanu 4:0. I znów niemoc przełamał Lijewski. Po przerwie utrzymywała się dzisięciobramkowa różnica. W ostatnim kwadransie Skutnik dał szansę zmiennikom. Na placu boju pojawili się: Paweł Kowalik, Hrvoje Tojcić, Adam Skrabania, i Krzysztof Łyżwa. Pierwszoplanowi gracze odpoczywali i myślami byli przy sobotnim starciu z MMTS-em Kwidzyn.

KS Azoty Puławy - Wybrzeże Gdańsk 33:25 (19:12)