Trudna sytuacja Akademiczek - relacja z meczu AZS AWF Warszawa - SMS ZPRP Płock

W zaległym meczu 11. kolejki I ligi kobiet, AZS AWF Warszawa przegrał z SMS-em ZPRP Płock 28:35. Swoją przewagę licealistki wypracowały sobie w II połowie.

Michał Gałęzewski
Spotkanie dwóch zespołów z Mazowsza był niezwykle ważny dla zespołu gospodarzy. Ze względu na spłaszczoną tabelę, AZS AWF Warszawa musi bić się o utrzymanie w I lidze. SMS ZPRP Płock w tym sezonie kilka razy pokonywał jednak bardziej doświadczone rywalki, pokazując wysoki potencjał.
Od pierwszych minut znakomicie grały licealistki z Płocka. Gdy w piątej minucie bramkę rzuciła Aleksandra Rosiak, na tablicy wyników widniał już rezultat 1:4. Później jednak okres bardzo dobrej gry zaliczyła w ataku Paulina Pawłowska i po jej trafieniu, w ósmej minucie był już remis.

Przez długi czas żaden z zespołów nie potrafił wyjść na wyższe prowadzenie, niż różnicą dwóch bramek. Jeszcze w 25 minucie po rzucie Katarzyny Wrzesińskiej, AZS AWF prowadził 14:12. Pod koniec I połowy skutecznie grały jednak płocczanki i na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 15:16.

W 42 minucie warszawianki przegrywały 20:21. Później jednak dobrze w barwach SMS-u zagrały Lucyna Trzczak i Aleksandra Rosiak. Po trafieniu Patrycji Świerżewskiej, podopieczne Andrzeja Marszałka wyszły na pięciobramkową przewagę. Trzy kolejne bramki co prawda rzuciły gospodynie, ale końcówkę SMS ZPRP wygrał 6:1, a cały mecz 35:28.

AZS AWF Warszawa - SMS ZPRP Płock 28:35 (15:16)

AZS AWF: Zamęcka, Backiel, Michalska - Pawłowska 9, Olejnik 4, Mazurek 3, Pożoga 3, Adamowicz 2, Wrzesińska 2, Joszczuk 2, Lewandowska 2, Nieścioruk 1 oraz Gutowska, Kajtek.
Kary: 8 min.
Karne: 4/6.

SMS ZPRP: Sarnecka, Seweryn - Rosiak 8, Świerżewska 6, Trzczak 5, Kwiecińska 5, Urbaniak 4, Roguska 3, Senderkiewicz 1, Cygan 1, Dąbrowska 1, Urbańska 1 oraz Nosek, Piwowarczyk.
Kary: 10 min.
Karne: 6/6.

Kary: AZS AWF - 8 min. (Pawłowska 6 min. - cz.k., Adamowicz 2 min.), SMS ZPRP - 10 min. (Świerżewska 4 min., Urbańska 4 min., Kwiecińska 2 min.).
Sędziowie: Mystkowski, Patyk (Warszawa).