Męczarnie lidera I grupy, wygrywali faworyci - podsumowanie meczów II ligi mężczyzn

W weekend odbyło się siedemnaście spotkań w ramach trzech grup II ligi. W hicie II grupy, Energetyk Gryfino przegrał z GKS-em Żukowo. Zwycięzca tego pojedynku jest wciąż w grze o awans.

Nadspodziewanych emocji dostarczyły mecze w Komprachcicach i w Legnicy. Faworyzowane zespoły z Oławy i z Poznania do ostatnich minut walczyły o dwa punkty z niżej notowanymi rywalami. Ostatecznie jednak zwyciężyli ci, którzy w tym sezonie radzą sobie lepiej. Krwi Borowi Oborniki Śląskie napsuł natomiast Orlik Brzeg. Przekonujące zwycięstwo odniósł natomiast ASPR Zawadzkie, którego rywalem była AKS Politechnika Wrocławska. [ad=rectangle] 19. kolejka I grupy: Bór Oborniki Śląskie - Orlik Brzeg 33:32 (15:17) Lider Swarzędz - Zagłębie II Lubin 26:34 Dziewiątka Legnica - WKS Grunwald Poznań 27:28 LKS OSiR Komprachcice - LKPR Moto-Jelcz Oława 28:29 ASPR Zawadzkie - AKS Politechnika Wrocławska 43:32 Sparta Oborniki - Żagiew Dzierżoniów 27:29 (13:18)

Orlik Brzeg193016473:5746

W hicie Ii grupy, GKS Żukowo wygrało w Gryfinie z miejscowym Energetykiem. Do przerwy gospodarze prowadzili różnicą aż siedmiu bramek, jednak drugą połowę GKS wygrał aż 17:6! Przekonujące zwycięstwa odniosły ekipy z Grudziądza, Koszalina i Tczewa.

23. kolejka II grupy: Gwardia Koszalin - LKS Kęsowo 39:19 (19:9) Alfa 99 Strzelno - Szczypiorniak Olsztyn 30:34 (16:18) MKS Grudziądz - Tytani Wejherowo 35:23 (16:16) Energetyk Gryfino - GKS Żukowo 19:23 (13:6) AZS UKW Bydgoszcz - Cartusia Kartuzy 24:25 (14:12) Sambor Tczew - Wybrzeże II Gdańsk 33:19 (16:9) Pauza: SMS ZPRP II Gdańsk

Alfa 99 Strzelno211020468:7722

Już wcześniej odbył się mecz w Płocku, gdzie Orlen Wisła II pokonała MKS Wieluń. W weekend najwyższe, bo aż 18-bramkowe zwycięstwo odniósł AZS UW Warszawa, który pewnie pokonał Trójkę Ostrołęka. Ważne zwycięstwo odniósł MKS Mazur Sierpc.

21. kolejka III grupy: Włókniarz Konstantynów Łódzki - ChKS Łódź 23:27 (12:11) Orlen Wisła II Płock - MKS Wieluń 33:20 (13:7) Pabiks Pabianice - AZS AWF Warszawa 27:20 (12:8) AZS UMCS Lublin - KS Uniwersytet Radom 35:28 (16:13) Anilana Łódź - MKS Mazur Sierpc 29:35 (14:14) AZS UW Warszawa - Trójka Ostrołęka 38:20 Pauza: SPR Siedlce