Hit kolejki dla Pomezanii - relacja z meczu Warmia Traveland Olsztyn - Polski Cukier Pomezania Malbork

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Po kilku spotkaniach bez błysku, Polski Cukier Pomezania Malbork wygrała w Olsztynie z będącą w czołówce ligi Warmią Traveland 27:23. Dziewięć bramek dla zespołu z Pomorza rzucił Łukasz Cieślak.

Co prawda zespoły z Olsztyna i z Malborka znajdują się w ścisłej czołówce ligowej, jednak obie ekipy w ostatnich kolejkach nie potrafiły rozstrzygnąć spotkań na swoją korzyść. Warmia Traveland przegrała u siebie z KPR-em Borodino oraz na wyjeździe w Elblągu, natomiast Polski Cukier Pomezania przegrał u siebie z Warszawianką i zremisował w Gdańsku z SMS-em ZPRP. [ad=rectangle] Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla zespołu gości. Podopieczni Igora Stankiewicza w siódmej minucie po bramce Łukasza  Cieślaka prowadzili już 5:1. Wysokie prowadzenie przyjezdnych utrzymywało się do dwudziestej minuty. Po rzucie Macieja Suwisza było 6:11. Gospodarze się jednak nie poddali i w końcu wzięli się za odrabianie strat.

Ekipa Karola Adamowicza do przerwy nie wpuściła już żadnej bramki. Dobrze pomiędzy słupkami Warmii Traveland spisywał się Łukasz Zakreta, a po trafieniu Radosława Jankowskiego, na przerwę obie ekipy schodziły przy wyniku 11:11. Tuż po zmianie stron olsztynianie wyszli na pierwsze prowadzenie w meczu. Po tym jak do siatki rywala trafił Marcin Malewski, było 14:12.

Polski Cukier Pomezania rzuciła jednak cztery braki z rzędu i ponownie gospodarze musieli gonić wynik. Przez długi czas mecz był bardzo wyrównany. W kluczowym momencie spotkania ekipa z Malborka rzuciła jednak kilka bramek z rzędu i ostatecznie zwyciężyła różnicą czterech trafień.

Warmia Traveland Olsztyn - Polski Cukier Pomezania Malbork 23:27 (11:11) Warmia Traveland: Zakreta, Gawryś - Malewski 5, Jankowski 5, Królik 5, Droździk 4, Sikorski 2, Deptuła 2 oraz Hegier, Krawczyk, Koledziński. Kary: 8 min. Karne: 4/4. Polski Cukier Pomezania: R.Kądziela, P.Kądziela, Sibiga - Cieślak 9, Suwisz 8, Dukszto 3, Perwenis 2, Wiak 2, Miedziński 1, Maluchnik 1, Potoczny 1 oraz Boneczko, Cielątkowski. Kary: 14 min. Karne: 3/3.

Kary: Warmia Traveland - 8 min. (Królik 2 min., Kopyciński 2 min., Krawczyk 2 min., Koledziński 2 min.), Polski Cukier Pomezania - 14 min. (Cielątkowski 4 min., Perwenis 2 min., Hanis 2 min., Potoczny 2 min., Wiak 2 min., Boneczko 2 min.). Sędziowie: Mystkowski, Patyk (Warszawa). Widzów: 200.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty