Kontrolowana wygrana faworyta - relacja z meczu Vetrex Sokół Kościerzyna - MKS Henri Lloyd Brodnica

Vetrex Sokół Kościerzyna wygrał zgodnie z oczekiwaniami z MKS-em Henri Lloyd Brodnica 33:24. Oznacza to, że drużyna gości praktycznie przekreśliła jakiekolwiek szanse na utrzymanie.

Michał Gałęzewski
Faworytami sobotniego starcia był zespół Vetreksu Sokoła Kościerzyna. Podopieczni Andrzeja Gryczki znajdują się w grupie kilku zespołów, które zajmują miejsce w środku stawki i walczą o jak najwyższą pozycję w spłaszczonej tabeli. MKS Henri Lloyd jest natomiast przedostatni, z dużą stratą do miejsca pozwalającego na grę w barażach.
Dodatkowo w składzie brodnickiej drużyny brakowało Kamila Nawrockiego i Keliana Janikowskiego, którzy w barwach MTS-u Kwidzyn walczyli o Mistrzostwo Polski Juniorów. W tym samym składzie drużyna Jana Orzecha potrafiła jednak sensacyjnie pokonać Piotrkowianina. Pierwsze minuty należały nieoczekiwanie do brodniczan. Po bramce Kamila Netza, w piątej minucie prowadzili oni 3:1.

Kolejnych sześć bramek rzucili jednak szczypiorniści Vetreksu Sokoła Kościerzyna i po rzucie Adama Lisiewicza, w 14. minucie prowadzili już 7:3. Do końca pierwszej połowy spotkania utrzymywała się 3-5 bramkowa przewaga gospodarzy. Tuż przed przerwą bardzo dobrze w ataku grał Netz i po jego rzucie, po 30 minutach na tablicy wyników widniał rezultat 17:14.

Po zmianie stron, Vetrex Sokół Kościerzyna ponownie zaatakował. Wciąż utrzymywała się bezpieczna przewaga ekipy Andrzeja Gryczki. Po czterech rzutach z rzędu, gdy do bramki rywala trafił Maciej Reichel, w 53. minucie było już 30:22. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 33:24. Oznacza to, że MKS Henri Lloyd Brodnica, aby grać w barażu o utrzymanie, musi wygrać do końca wszystkie mecze, a mający zwyżkę formy MKS Poznań musiałby odnieść komplet porażek. Wydaje się to nierealne.

Vetrex Sokół Kościerzyna - MKS Henri Lloyd Brodnica 33:24 (17:14)

Vetrex Sokół: Pieńczewski, Kasperek - M.Reichel 9, Czaja 5, Janusiewicz 5, Lisiewicz 5, Ringwelski 4, Szala 2, Żak 2, Bronk 1 oraz Piechowski, Kuczyński, Bronk.
Kary: 16 min.
Karne: 4/4.

MKS Henri Lloyd: Jankowski, Kaczmarski, Myszak - Netz 6, Malinowski 5, Zakrzewski 4, Orłowski 4, Kruszewski 3, Matlach 2 oraz Wajc, Wiśniewski, Mroczek-Goerke, Zemarzycki.
Kary: 10 min.
Karne: 2/3.

Kary: Vetrex Sokół - 16 min. (Piechowski 4 min. - cz.k., Janusiewicz 4 min., Czaja 2 min., Żak 2 min., M.Reichel 2 min., Ringwelski 2 min.), MKS Henri Lloyd - 10 min. (Kruszewski 4 min., Netz 2 min., Matlach 2 min., Wajc 2 min.).
Sędziowie: Kowalewski, Kuliński.