Bez niespodzianki w Kwidzynie - relacja z meczu MMTS Kwidzyn - MKS Nielba Wągrowiec

W meczu 20. kolejki Superligi mężczyzn MMTS Kwidzyn odniósł wysokie zwycięstwo na własnym parkiecie nad ostatnią w tabeli Nielbą Wągrowiec.

Jarosław Kowalski
Gospodarze tego spotkania przystępowali do niego z zamiarem odniesienia pewnego zwycięstwa. Już w 4. minucie po trafieniu Grzegorza Szczepańskiego wyszli na prowadzenie 3:0. Przyjezdni nie zamierzali jednak tak szybko się poddawać i po kolejnych czterech minutach MMTS prowadził już tylko 3:2 po bramce Mindaugasa Tarcijonasa, jednego z bardziej aktywnych graczy gości w tym meczu. Po okresie gry bramka za bramkę miejscowi przyśpieszyli i po kwadransie prowadzili już różnicą pięciu goli.
Z czasem ta przewaga zaczęła rosnąć. Duża w tym rola Pawła Kiepulskiego, który zaliczył sporo udanych interwencji, w tym także po rzucie karnym tuż przed końcem pierwszej połowy. Po drugiej stronie parkietu wyróżniał się na środku rozegrania Maciej Pilitowski. który nie tylko asystował, ale także sam trafiał do bramki rywali. Swoje robili także pozostali rozgrywający Antoni Łangowski oraz Przemysław Zadura i w efekcie do przerwy MMTS prowadził 16:8.

Początek drugiej odsłony uciął w zasadzie wszelkie dywagacje odnośnie tego, czy może coś się jeszcze tu zmienić W 35. minucie po golu Szczepańskiego wynik brzmiał już 20:9. Potem gościom udawało się trochę więcej pod bramką miejscowych, ale nie inaczej było po drugiej stronie i dzięki temu wynik przez dłuższy czas oscylował wokół dziesięciu bramek przewagi MMTS-u. Pod koniec miejscowi raz jeszcze przyśpieszyli i ostatecznie zakończyli mecz wysokim zwycięstwem 32:16.

MMTS Kwidzyn - MKS Nielba Wągrowiec 32:16 (16:8)

MMTS: Dudek, Kiepulski, Kochański – Klinger 6, Łangowski 4, Peret 4, Pilitowski 4, Nogowski 3, Szczepański 3, Zadura 3, Kryszeń 1, Mroczkowski 1, Rosiak 1, Sadowski 1, Seroka 1, Jędrzejewski.
Kary: 10 min.
Karne: 1/1

Nielba: Konczewski, Marciniak – Olifierczuk 5, Tórz 5, Tarcijonas 3, Matłoka 1, Pietrzkiewicz 1, Skrzypczak 1, Biniewski, Gąsiorek, Pawlaczyk, Radzicki, Smoliński, Widziński.
Kary: 6 min.