"Planowe" zwycięstwo Olimpu - relacja z meczu Olimp Grodków - SPR Tarnów

Piłkarze Olimpu w tym sezonie przegrali we własnej hali tylko dwa spotkania. Drużyna Piotra Mieszkowskiego była zdecydowanym faworytem konfrontacji z SPR-em Tarnów i pewnie sięgnęła po dwa punkty

Przemysław Grzyb
Grodkowianie wygrali 34:24 (15:10), a goście dotrzymywali im kroku tylko przez kwadrans.

Na początku spotkania SPR objął nawet prowadzenie 4:1, ale potem ze stanu 5:4 miejscowi wyprowadzili wynik na 10:5 i od tego momentu niepodzielnie panowali nad wydarzeniami na parkiecie. Do przerwy gości próbował podrywać do walki Łukasz Szatko, ale po trzydziestu minutach on i jego koledzy tracili do Olimpu już pięć bramek (15:10).

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Olimp wciąż dyktował warunki, a na nieszczęście przyjezdnych świetnie w bramce gospodarzy spisywał się Łukasz Romatowski. W 47. minucie po celnym rzucie Tomasza Biernata Olimp odskoczył na 26:16, ale wciąż był nienasycony. Sześć minut przed końcem gry przewaga wzrosła do trzynastu bramek (31:18) i dopiero wówczas gospodarze nieco spuścili z tonu, co pozwoliło rywalom uniknąć kompromitująco wysokiej przegranej. Wynik 34:24 i tak jednak jasno wskazuje, kto w tym dniu był zespołem lepszym.

UKS Olimp Grodków - SPR Tarnów 34:24 (15:10)

Olimp: Romatowski, Wasilewicz - Chmiel 8, T. Biernat 6, Kolanko 6, Piech 4, Żubrowski 3, Gradowski 3, Ogorzelec 2, M. Biernat 1, Górny 1, P. Biernat