Puchar EHF: Eskilstuna przypieczętowała awans do ćwierćfinału

Eskilstuna Guif została piątym zespołem, który zapewnił sobie udział w ćwierćfinale Pucharu EHF. Wicemistrzowie Szwecji pokonali w piątek Balatonfüredi KSE 25:23 (8:11).

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Wygrana w Veszprem nie przyszła szwedzkiej drużynie łatwo. Do przerwy Eskilstuna niespodziewanie przegrywała 8:11, jednak dobry fragment gry między 39. a 46. minutą pozwolił jej objąć prowadzenie 20:15. To tak naprawdę rozstrzygnęło losy spotkania.
W 57. minucie goście wygrywali już 25:19. Gracze Balatonfüredi w końcówce rzucili się do odrabiania strat, ale cztery rzucone pod rząd bramki pozwoliły im tylko zmniejszyć rozmiary porażki do dwóch bramek (23:25).

Eskilstuna dzięki wygranej na Węgrzech przypieczętowała swój awans do ćwierćfinału rozgrywek. To piąty zespół, który jest już pewny gry w następnej rundzie.

Wcześniej awans wywalczyły HSV Hamburg, MT Melsungen i Team Tvis Holstebro (jako zwycięzcy grup) oraz Skjern Handbold. Füchse Berlin jako gospodarz turnieju Final Four jest już w półfinale.

Grupa D: Balatonfüredi KSE - Eskilstuna Guif 23:25 (11:8) Najwięcej bramek: dla Balatonfüredi - Bence Zdolik, Tamas Ivancsik - po 6, dla Eskilstuny - Daniel Pettersson 8, Mathias Tholin 6, Viktor Ostlund 5.