PGNiG Superliga mężczyzn: Pewna wygrana Vive, zwycięstwo Azotów (wyniki)

W środę piłkarze ręczni z PGNiG Superligi rozegrali awansem dwa spotkania. Azoty Puławy pokonały Śląsk Wrocław, natomiast Wybrzeże Gdańsk uległo Vive Tauron Kielce.

Szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk nie zdołali pokrzyżować szyków faworytowi z Kielc. Beniaminek tylko w pierwszej połowie dotrzymywał kroku mistrzowi Polski, po zmianie stron przewaga Vive Tauron szybko urosła do dziesięciu bramek. Kielczanie nie forsowali tempa, grali spokojnie, jednak indywidualne umiejętności poszczególnych zawodników wystarczyły, by kontrolować losy pojedynku. Drużyna Talanta Dujszebajewa pewnie zwyciężyła i może już przygotowywać się do rewanżowego spotkania z Montpellier Agglomeration HB.

Bez wielkich emocji przebiegało także spotkanie w Puławach, gdzie miejscowe Azoty wyraźnie pokonały Śląsk Wrocław. Zawodnicy beniaminka tylko przez pierwsze 20 minut toczyli z puławianami wyrównaną walkę, wówczas był remis 10:10. Gospodarze jeszcze przed przerwą zdołali odskoczyć na cztery bramki i bezpiecznej przewagi już nie oddali. Po zmianie stron zespół Azotów kontrolował sytuację na boisku i powiększył swoje prowadzenie do siedmiu bramek. Drużyna Ryszarda Skutnika dzięki tej wygranej awansowała na 6. miejsce w tabeli.  [ad=rectangle] Wybrzeże Gdańsk - Vive Tauron Kielce 29:40 (17:20) Najlepsi strzelcy: dla Wybrzeża - Kondratiuk 6, Rogulski, Kornecki po 5; dla Vive Tauron - Reichmannn 11, Bielecki, Tkaczyk po 5.

KS Azoty Puławy - Śląsk Wrocław 32:25 (16:12) Najlepsi strzelcy: dla Azotów - Tarabochia, Krajewski, Sobol po 6, Przybylski 5; dla Śląska - Adamuszek, Miszka po 6, Jarowicz 4.