Hossa w Poznaniu trwa - relacja z meczu SMS ZPRP Gdańsk - MKS Poznań

SMS ZPRP Gdańsk przegrał z MKS-em Poznań 24:32 w meczu I ligi. Goście swoją przewagę zbudowali w drugiej części spotkania, a osiem bramek rzucił dla nich Krzysztof Martyński.

Michał Gałęzewski
SMS ZPRP Gdańsk oraz MKS Poznań przed niedzielnym spotkaniem były bezpośrednimi sąsiadami w tabeli. Obie ekipy w ostatnim czasie zanotowały zwyżkę formy i trudno było rokować która z nich jest faworytem tego spotkania. Jeśli drużyna gości chciała jednak myśleć realnie o wydostaniu się z miejsca barażowego (SMS ZPRP utrzymuje się w lidze "z urzędu"), MKS musiał powalczyć o dwa punkty.
Od pierwszych minut do ataków ruszyli zmotywowani podopieczni Domana Leitgebera. Świetnie w ataku grał Krzysztof Martyński, a po rzucie Wojciecha Ledera w siódmej minucie było 1:5. Licealiści znad morza zdołali jednak powstrzymać ataki bardziej doświadczonych szczypiornistów ze stolicy Wielkopolski.

Czterobramkowa przewaga MKS-u utrzymywała się do stanu 5:9. Później ekipa prowadzona przez Marcina Pilcha wróciła do gry. Po rzucie Kacpra Pawłowskiego w 28 minucie było 14:14, a po raz pierwszy SMS ZPRP na prowadzenie wyprowadził chwilę później Bartosz Kowalczyk. Jeszcze przed przerwą poznaniacy zdołali rzucić dwie bramki i wyszli na nią z minimalną zaliczką.

Po zmianie stron bardzo dobrze grali zawodnicy MKS-u Poznań. Skutecznie karne wykorzystywał Jakub Pochopień, który potrafił też rzucić bramki z gry, jak na przykład w 51 minucie, gdy wyprowadził swój zespół na sześciobramkowe prowadzenie.

MKS po rzucie Macieja  Tokaja, w 54 minucie prowadził już 29:20 i stało się jasne, że wygra ten mecz. Ostatecznie zakończył się on wynikiem 24:32 i po czterech zwycięstwach w ostatnich pięciu meczach, drużyna z Poznania, która jeszcze niedawno miała spore straty do środka tabeli, nie musi już patrzeć ze strachem w oczach na dół.

SMS ZPRP Gdańsk - MKS Poznań 24:32 (15:16)

SMS ZPRP: Skrzyniarz, Szot - Kawka 6, Kowalczyk 4, Moryto 3, Bekisz 3, Skwierawski 3, Majdziński 2, Pawłowski 1, Pietruszko 1 oraz Myszk, Mrozowicz.
Kary: 8 min.
Karne: 0/0.

MKS: Zarzycki, Badowski - Martyński 8, Tokaj 7, Pochopień 6, Bartłomiejczyk 3, Leder 2,Komisarek 2, Przedpełski 2, Kasperczak 1, Żochowski 1 oraz Perri, Niedzielak.
Kary: 4 min.
Karne: 6/7.

Kary: SMS ZPRP - 8 min. (Kawka 4 min., Pietruszko 2 min., Moryto 2 min.), MKS - 4 min. (Niedzielak 4 min.).
Sędziowie: Biegajski, Kulesza.