Zabójcza końcówka SPR-u - relacja z meczu SPR Olkusz - Olimpia-Beskid Nowy Sącz

16 - właśnie tyle kolejek musieli czekać kibice SPR-u Olkusz na zwycięstwo swoich ulubienic. Srebrne Lwice przełamały się w ostatniej kolejce pokonując zawodniczki z Nowego Sącza 28:27.

Marcin Rogowski
Od początku spotkania widać było jak ważny jest to mecz dla obu drużyn. Zawodniczki były skoncentrowane zarówno na obronie jak i ataku, co skutkowało tym, że do 22. minuty ciągle był remis. Dopiero wtedy do głosu doszły przyjezdne, które wykorzystały chwile rozkojarzenia gospodyń i dzięki bramkom Pauliny Masnej oraz Katariny Dubajovej schodziły na przerwę prowadząc 14:11.
Drugą połowę znacznie lepiej rozpoczęły gospodynie, które po trzech minutach i bramce Pauliny Marszałek przegrywały różnicą tylko jednej bramki. Jednak Sądeczanki szybko otrząsnęły się po nieudanym początku, dzięki czemu w 44. minucie na tablicy widniał wynik 18:22. Od tego momentu na parkiecie istniał tylko jeden zespół i była to drużyna z Olkusza.

W podopieczne Anny Niewiadomskiej, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, wstąpiły nowe siły, co spowodowało, że w przeciągu 300 sekund rzuciły one siedem bramek, nie tracąc przy tym ani jednej. Góralki próbowały odgryźć się rywalkom, ale w ich grze ofensywnej oraz defensywnej pojawiało się za dużo prostych i niewymuszonych błędów.

Kiedy dwie minuty przed końcową syreną bramkę na 28:26 rzuciła Katarzyna Sadowska wiadomo było, że tylko katastrofa może odebrać zwycięstwo Srebrnym Lwicom. Do takowej nie doszło i to zawodniczki z Olkusza cieszyły się ze zdobycia dwóch punktów, rewanżując się tym samym za porażkę w Nowym Sączu.

Najlepszą zawodniczką meczu była bezapelacyjnie zdobywczyni 8 bramek dla SPR-u - Paula Przytuła. Warto też wyróżnić Paulinę Marszałek, która również znacząco przyczyniła się do tryumfu swojego zespołu. Natomiast w drużynie Olimpii-Beskid jak zawsze prym wiodła Katarina Dubajova, ale tym razem miała ona solidne wsparcie ze strony Doroty Basty i Pauliny Masnej.

SPR Olkusz - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 28:27 (11:14)

SPR Olkusz: Wąż, Hoffman, Knapik – Nowak 1, Sadowska 3, Przytuła 8 (2/2), Wicik 5 (2/2), Marszałek 6, Fierka, Kobzar, Wcześniak 3, Basiak 2, Leńczuk, Latała.