Mistrzostwa Polski Juniorek: Złoty medal pojechał do Chorzowa

Szczypiornistki KPR-u Ruch Chorzów zdobyły złote medale w Mistrzostwach Polski Juniorek. W decydującym spotkaniu pokonały one MTS Kwidzyn 29:26. Brązowe medale zdobyły zawodniczki Vistalu Gdynia.

Michał Gałęzewski
Od tego sezonu zdecydowano się na to, by medale w juniorskich imprezach wyłaniać podczas turnieju, w którym zagrają cztery najlepsze zespoły z eliminacji. Tym razem sztuka ta udała się ekipom z Chorzowa, Kwidzyna, Gdyni i Warszawy. Po piątkowych półfinałach wyłoniono drużyny, które zagrają o złoto oraz o brąz.
W meczu o trzecie miejsce w Polsce, zmierzyły się ze sobą GTPR Vistal Gdynia oraz UKS Varsovia Warszawa. Mecz od początku był wyrównany. Zawodniczki znad morza wygrały ostatecznie 21:20, a sześć bramek dla zwycięskiej drużyny rzuciła Sandra Kuszyńska. To już czwarty medal Vistalu w ciągu ostatnich sześciu lat.

Na spotkanie finałowe przyszło aż 1300 osób. Atut własnej hali miały co prawda zawodniczki MTS-u Kwidzyn, jednak to Ruch Chorzów okazał się lepszy i wygrał 29:26. Najwięcej bramek w tym spotkaniu, a także w całym turnieju rzuciła Żaneta Senderkiewicz.

Mecz o 3. miejsce: GTPR Vistal Gdynia - UKS Varsovia Warszawa 21:20 (13:13)

Mecz o 1. miejsce: MTS Kwidzyn - KPR Ruch Chorzów 26:29 (10:13)

MVP turnieju: Adrianna Górna (MTS Kwidzyn)
Najlepsza bramkarka: Natalia Krupa (KPR Ruch Chorzów)
Królowa strzelczyń: Żaneta Senderkieiwcz (KPR Ruch Chorzów)