Dwa punkty zostają w Kwidzynie - relacja z meczu MMTS Kwidzyn - MKS Zagłębie Lubin

W meczu 18. kolejki Superligi mężczyzn doszło do ważnego meczu w kontekście walki o play-off. Do Kwidzyna zawitała drużyna MKS-u Zagłębia Lubin.

Początek meczu był wyrównany, po 8. minutach mieliśmy remis 3:3. Po tym czasie coś zacięło się w szeregach ofensywnych lubinian, którzy przez kilka następnych minut nie zdołali zdobyć gola. Duża w tym zasługa świetnie dysponowanego w tym pojedynku Pawła Kiepulskiego czasami broniącego wręcz w beznadziejnych sytuacjach. W ofensywie MMTS-u prym wiódł Przemysław Zadura. To właśnie po jego trafieniu miejscowi w 20. minucie objęli prowadzenie 10:6. [ad=rectangle] Minutę później z kontrą wyszedł Adrian Nogowski i tuż przed oddaniem rzutu został brutalnie powstrzymany przez Olega Macharashviliego i hiszpańscy sędziowie bez wahania pokazali piłkarzowi Zagłębia czerwoną kartkę. To nie był koniec nieszczęść gości. Tuż przed przerwą parkiet musiał opuścić także Mikołaj Szymyślik, po ostrym faulu na Przemysławie Rosiaku. W tym samym czasie dzięki skutecznej grze na kole Michał Pereta gospodarze prowadzili po 30 minutach 16:11.

Druga połowa przez większość czasu była wyrównana. Mimo osłabień kadrowych Zagłębie ambitnie starało się dogonić miejscowych. Zdecydowanie najjaśniejszą postacią w lubińskich szeregach był Faruk Halilbegović, jego skuteczność i dobra współpraca z resztą zespołu doprowadziła w 50. minucie do stanu 25:24, a autorem bramki kontaktowej był Leszek Michałów.

Na więcej jednak gości nie było stać. Wraz ze zbliżeniem się do rywala na jednego gola zatracili skuteczność w ataku i w efekcie kwidzyniacy odjechali Zagłębiu w 58. minucie na siedem trafień (31:24) dzięki bramce z kontry Tomasza Klingera  W tym momencie stało się jasne, że punkty zostaną w Kwidzynie. Ostatecznie MMTS pokonał Zagłębie 33:26, a spotkanie zakończyło się pięknym trafieniem Macieja Mroczkowskiego po wrzutce.

MMTS Kwidzyn - MKS Zagłębie Lubin 33:26 (16:11) MMTS Kwidzyn:

Dudek, Kiepulski – Zadura 6, Nogowski 5, Peret 5, Klinger 4, Mroczkowski 3, Kryszeń 2, Pilitowski 2, Rosiak 2, Seroka 2, Łangowski 1, Szczepański 1, Jędrzejewski, Potoczny Karne: 3/5 Kary:

10 min. MKS Zagłębie Lubin:

Szamryło, Małecki – Halilbegović 7, Gumiński 4, Kużdeba 4, Marciniak 4, Wolski 3, Michałów 2, Stankiewicz 2, Czuwara, Macharashvili, Paluch, Przysiek, Szymyślik Karne: 4/4 Kary: 4 min. + 2 czerwone kartki

Kary:   MMTS: 4 min. - Łangowski, Rosiak, 2 min. - Zadura Zagłębie:2 min. - Paluch, Szymyślik, Czerwone kartki - Macharashvili, Szymyślik