Ambitni licealiści urwali punkt Goliatowi - relacja z meczu SMS ZPRP Gdańsk - Polski Cukier Pomezania Malbork

Po emocjonującym spotkaniu, SMS ZPRP Gdańsk zremisował z Polskim Cukrem Pomezanią Malbork 26:26. Aż dziesięć bramek dla licealistów rzucił Bartosz Kowalczyk, który potwierdził wysoką formę strzelecką.

Michał Gałęzewski
Sytuacja obu zespołów w tabeli wygląda zupełnie inaczej. Przed tym spotkaniem, Polski Cukier Pomezania miała aż 19 punktów więcej, niż SMS ZPRP Gdańsk. W ostatnich pięciu kolejkach licealiści znad morza aż trzykrotnie przegrywali różnicą jednej bramki i pokazali, że mogą już rywalizować z bardziej doświadczonymi zespołami. Polski Cukier Pomezania zanotował natomiast wpadki w meczach z Kar-Do Spójnią i z Warszawianką.
Od początku mecz był bardzo wyrównany. Bardzo dobrze w bramce gospodarzy spisywał się Jakub Skrzyniarz, a ataki gości opierały się na podaniach do koła, gdzie świetnie odnajdywał się Marek Boneczko. Poza świetnie broniącym Skrzyniarzem, dobrze w ataku grał Bartosz Kowalczyk, który w całym spotkaniu zdobył aż dziesięć bramek. Przez większość pierwszej połowy nieoczekiwanie prowadzili młodzi zawodnicy SMS-u ZPRP Gdańsk.

Licealiści narzucili swój styl gry. Dużo biegali i bardziej doświadczeni szczypiorniści z Malborka starali się im dotrzymać kroku. Spotkanie obfitowało w dużo spięć oraz sytuacji bramkowych. Na kilka minut przed końcem, to jednak podopieczni Igora Stankiewicza zaczęli dominować. Gospodarze złapali kilka kar i w 54 minucie po tym, jak na listę strzelców wpisał się Kamil Dukszto, na tablicy wyników widniał rezultat 24:25.

Kolejne dwie bramki rzucili gdańszczanie, a następnie jeden z zawodników z Malborka. Na 25 sekund przed końcem spotkania, przy stanie 25:26 karnego nie wykorzystał Tomasz Maluchnik. Z szybką akcją wyszedł SMS ZPRP i na sześć sekund przed końcem, Wiktor Kawka ustalił wynik meczu na 26:26. Ten wynik jeszcze bardziej komplikuje sytuację gości, którzy stracili całą przewagę nad Piotrkowianinem.

- Ci chłopcy okrzepli i nabrali doświadczenia typowo ligowego. Obserwujemy rywali, analizujemy ich grę i przygotowujemy się solidnie do każdego meczu. To umożliwia nam podejmowanie w tej rundzie walki na kontakcie z rywalami - zauważył Marcin Pilch.

SMS ZPRP Gdańsk - Polski Cukier Pomezania Malbork 26:26 (13:11)

SMS ZPRP: Skrzyniarz, Ram, Szot - Kowalczyk 10, Mrozowicz 4, Moryto 3, Myszk 3, Bekisz 3, Kawka 3, Skwierawski, Pawłowski, Brukwicki, Skuciński, Sićko, Pietruszko, Szała.
Kary: 10 min.
Karne: 1/1.

Polski Cukier Pomezania: R.Kądziela, P.Kądziela, Sibiga - Boneczko 8, Dukszto 5, Perwenis 4, Potoczny 3, Cieślak 3, Maluchnik 1, Miedziński 1, Wiak 1, Cielątkowski, dawidowski, Suwisz
Kary: 4 min.
Karne: 2/6.

Kary: SMS ZPRP - 10 min. (Moryto 2 min., Bekisz 2 min., Skwierawski 2 min., Mrozowicz 2 min., Pawłowski 2 min.), Polski Cukier Pomezania - 4 min. (Cielątkowski 4 min.).
Sędziowie: Chmielecki, Sulej.