Lider odjechał w II połowie - relacja z meczu Warmia Traveland Olsztyn - KPR Borodino Legionowo

Warmia Traveland Olsztyn przegrała na własnym parkiecie z KPR-em Borodino Legionowo 26:32. Gospodarze prowadzili jeszcze w 40 minucie, jednak chwilę później siedem bramek z rzędu rzucił lider tabeli.

Michał Gałęzewski
KPR Borodino Legionowo jest w tym sezonie niepokonane. Podopieczni Roberta Lisa wygrali 18 meczów, a raz zremisowali. Warmia Traveland Olsztyn wygrała natomiast sześć meczów z rzędu. Ekipa z Warmii i Mazur dzięki dobrej serii, zbliżyła się do miejsca gwarantującego udział w barażu.
Początek niedzielnego spotkania należał do legionowian. Zespół z Mazowsza w szesnastej minucie po dwóch bramkach Kamila Cioka i jednej byłego zawodnika Warmii - Radosława Dzieniszewskiego, prowadził 6:4. Później jednak do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. Szybko doprowadzili do remisu, a po rzucie Michała Sikorskiego, w 28 minucie prowadzili już 12:10.

Tuż przed przerwą po raz kolejny dobrą serię zaliczyli jednak szczypiorniści KPR-u Borodino. W ostatniej minucie dwukrotnie pokonali bramkarza gospodarzy i po trafieniu Michała Prątnickiego, I połowa zakończyła się wynikiem 13:13.

Po zmianie stron przez długi czas wydawało się, że o wszystkim będzie decydować końcówka. W Warmii Traveland ciężar zdobywania bramek spoczywał przede wszystkim na barkach Radosława Jankowskiego, a po trafieniu Marcina Malewskiego, w 40 minucie na tablicy wyników widniał rezultat 19:18.

Od tego czasu na boisku zaczął dominować KPR Borodino Legionowo. Świetnie w ataku grał Tomasz Bulej i po jego rzucie, w 49 minucie było już 19:25. Do końca spotkania goście utrzymywali wysoką przewagę i ostatecznie zwyciężyli różnicą sześciu trafień.

Warmia Traveland Olsztyn - KPR Borodino Legionowo 26:32 (13:13)

Warmia Traveland: Zakreta, Gawryś - Jankowski 8, Sikorski 5, Królik 4, Koledziński 2, Malewski 2, Droździk 2, Deptuła 2, Krawczyk 1.
Kary: 10 min.
Karne: 2/3.

KPR Borodino: Krekora, Ner - Gawęcki 7, Bulej 5, Wolski 5, Kasprzak 4, Titow 4, Prątnicki 3, Ciok 2, Dzieniszewski 2 oraz Bożek, Kuśmierczyk, Wuszter, Brinovec.
Kary: 14 min.
Karne: 3/3.

Kary: Warmia Traveland - 10 min. (Droździk 2 min. - cz.k., Krawczyk 4 min., Deptuła 4 min.), KPR Borodino - 14 min. (Ciok 4 min., Wolski 4 min., Kuśmierczyk 2 min., Kasprzak 2 min., Bożek 2 min.).
Sędziowie: Biernacki, Leszczyński (Gdańsk).