Liderki zostały postraszone - relacja z meczu UKS PCM Kościerzyna - Korona Handball Kielce

UKS PCM Kościerzyna zgodnie z oczekiwaniami wygrał z Koroną Handball Kielce. Liderki tabeli wyszły na wysokie prowadzenie w I połowie i nie zaszkodził im drobny przestój w II części spotkania.

Michał Gałęzewski
W tabeli zespoły z Kościerzyny i z Kielc dzieli przepaść. W II rundzie Korona Handball gra jednak bardzo dobrze i awansowała o kilka pozycji. Wyjazd do Kościerzyny był jednak bardzo trudnym sprawdzianem dla zawodniczek z województwa świętokrzyskiego, gdyż podopieczne Dariusza Męczykowskiego walczą o awans do PGNiG Superligi kobiet.
W pierwszych minutach nadspodziewanie dobrze grały jednak zawodniczki prowadzone przez Tomasza Popowicza. Skuteczna była Marta Rosińska, która rzuciła siedem z dziewięciu bramek swojego zespołu w I połowie. To po jej rzucie, ekipa z Kielc prowadziła 3:1.

Później jednak swoją przewagę zaczęły zaznaczać zawodniczki z Kościerzyny. Rzuciły sześć bramek z rzędu i po bramce Agnieszki Białek, w 14 minucie prowadziły 7:3. Jeszcze w pierwszej połowie gospodynie potrafiły wyjść na siedmiobramkową przewagę. Ostatecznie oba zespoły schodziły na przerwę przy wyniku 16:9.

Po zmianie stron, przez długi czas utrzymywała się bezpieczna przewaga UKS-u PCM Kościerzyna. Od 40 do 45 minuty zespół gości rzucił jednak sześć bramek, tracąc w tym czasie tylko jedną i po trzech rzutach z rzędu Wiktorii Hynek, było już tylko 22:19.

Zawodniczki UKS-u PCM Kościerzyna zachowały jednak zimną krew i nie dały się zbliżyć swoim rywalkom. - W całym meczu dziewczyny walczyły i były bardzo zdeterminowane. Popełniliśmy jednak zbyt dużo błędów technicznych i w starciu z takim zespołem, jak UKS PCM musi się to zemścić - zauważył Tomasz Popowicz, trener Korony Handball.

UKS PCM Kościerzyna - Korona Handball Kielce 28:24 (16:9)

UKS PCM: D.Brzezińska, Liskowska - Wasak 5, Białek 4, Wójcik 4, N.Brzezińska 4, Ziółkowska 4, Siekańska 3, Ziemienowicz 3, Żukowska 1 oraz Leśniak, Jakubowska.
Kary: 8 min.
Karne: 2/2.

Korona Handball: Januchta, Kos, Hibner - Rosińska 9, Pinda 5, Mochocka 3, Hynek 3, Młynarska 2, Woźniak 1, Bortnowska 1 oraz Czubaj, Kaźmiruk, Skowrońska, Tutaj, Kędzior.
Kary: 6 min.
Karne: 5/7.

Kary: UKS PCM - 8 min. (Jakubowska 2 min., Wójcik 2 min., Białek 2 min., Siekańska 2 min.), Korona Handball - 6 min. (Woźniak 4 min., Tutaj 2 min.).
Sędziowie: M.Orzech, R.Orzech (Brodnica).