Gdynianki lepsze w derbach Pomorza - relacja z meczu Aussie Sambor Tczew - Vistal Gdynia

Nie było niespodzianki w derbach województwa pomorskiego. Aussie Sambor Tczew przegrał z Vistalem Gdynia 20:29. Aż dziewięć bramek dla zespołu z Trójmiasta rzuciła Monika Kobylińska.

Michał Gałęzewski
Aussie Sambor Tczew walczy w tym sezonie o utrzymanie w PGNiG Superlidze kobiet, natomiast Vistal Gdynia mimo młodego składu, walczy o medale. Faworytkami były więc podopieczne Pawła Tetelewskiego, które już po jedenastu minutach potrafiły zaznaczyć swoją przewagę.
Po bramce Aleksandry Zych, szczypiornistki z Gdyni prowadziły w jedenastej minucie 5:2. Później zawodniczki z Trójmiasta zaznaczyły swoją przewagę i po rzucie Zych, w 26 minucie prowadziły już 12:5. Do przerwy sytuacja na boisku się nie zmieniła i zawodniczki znad morza schodziły po 30 minutach przy wyniku 8:14.

Po zmianie stron sytuacja na boisku nie uległa zmianie. Jeszcze w 44 minucie po rzucie Magdaleny Mazur, Aussie Sambor przegrywał 14:22. Kolejne trzy bramki rzuciły zawodniczki Vistalu i w 47 minucie na tablicy wyników widniał rezultat 14:25.

Pod koniec spotkania szczypiornistki z Tczewa zdołały zmniejszyć stratę, jednak było już za późno na ratowanie wyniku. Trzy bramki w ostatnich minutach rzuciła Adrianna Nowicka, ale ostatecznie Aussie Sambor przegrał z Vistalem 20:29.

Aussie Sambor Tczew - Vistal Gdynia 20:29 (8:14)

Aussie Sambor: Kordunowska-Lupa, Wiercioch 1 - Krajewska 7, Nowicka 3, Tomczyk 2, Skonieczna 2, Strzałkowska 2, Pasternak 1, Mazur 1, Belter 1 oraz Szulc, Domnik, Bilenia.
Kary: 8 min.
Karne: 6/7.

Vistal: Kordowiecka, Gapska - Kobylińska 9, Zych 4, Łabuda 4, Kulwińska 3, Janiszewska 3, Niedźwiedź 2, Galińska 1, Dorsz 1, Pawłowska 1, Kozłowsk1 1 oraz Gutkowska, Zrnec, Kłusewicz.
Kary: 12 min.
Karne: 6/6.

Kary: Aussie Sambor: 8 min. (Skonieczna 4 min., Domnik 2 min., Nowicka 2 min.), Vistal - 12 min. (Kobylińska 4 min., Janiszewska 2 min., Niedźwiedź 2 min., Kłusewicz 2 min., Kulwińska 2 min.).
Sędziowie: D.Mroczkowski, J.Mroczkowski (Sierpc).