Awansowali na drugie miejsce - relacja z meczu MKS Piotrkowianin - MKS Poznań

Przynajmniej do środy piłkarze ręczni Piotrkowianina zajmować będą drugie miejsce w tabeli I ligi (grupa A). W meczu 19. kolejki pokonali u siebie MKS Poznań 33:28 (18:13).

Michał Ostafijczuk

Od pierwszych minut przewaga Piotrkowianina nie podlegała żadnej dyskusji. Już po kwadransie było 10:6 dla zespołu Rafała Przybylskiego, a z upływem kolejnych minut gospodarze powiększali różnicę bramkową. Podobać mogła się gra kołowego Adama Pacześnego, z którym podopieczni Domana Leitgebera nie potrafili sobie poradzić. Do szatni piotrkowianie zeszli z prowadzeniem 18:13.

Pierwszy kwadrans drugiej połowy rozwiał ostatecznie nadzieje przyjezdnych na sprawienie niespodzianki. Po rzucie Sebastiana Iskry było już 28:17 dla Piotrkowianina. W ostatnich minutach rozluźnieni gospodarze popełnili kilka prostych błędów co skrzętnie wykorzystali goście niwelując część strat. Ostatecznie piotrkowscy szczypiorniści wygrali 33:28 i przynajmniej do najbliższej środy (4 marca) zajmować będą drugie miejsce w tabeli. Wtedy to swój mecz w Gdańsku z SMS ZPRP rozegra Pomezania Polski Cukier Malbork.

- Szkoda, że ostatnie minuty przysłoniły kawał dobrej gry w naszym wykonaniu. Nie mogę być do końca zadowolony z wygranej bo popełniliśmy za dużo błędów. To spotkanie mogło zakończyć się wynikiem 33:20, a nie 33:28. Wysoką formę potwierdził Sebastian Iskra, który rzucił kilka efektownych bramek. Bardzo dobrze zagrał już przed tygodniem w Gdyni - podsumował mecz szkoleniowiec gospodarzy.

MKS Piotrkowianin - MKS Poznań 33:28 (18:13)

MKS Piotrkowianin: Banisz, Procho, Pietruszka - Zinchuk 4/1, Mróz 8, Woynowski 1, Iskra 8, Chełmiński, Różański, Swat 1/1, Góralski,