Bez megasensacji w Piotrkowie - relacja z meczu MKS Piotrcovia - Vistal Gdynia

Vistal Gdynia po raz drugi okazał się lepszy od Piotrcovii w 1/4 finału Pucharu Polski szczypiornistek. Podopieczne Pawła Telelewskiego wygrały 30:27 (13:14).

Michał Ostafijczuk
Mecz rozpoczął się niespodziewanie. Piotrcovia w 3. minucie prowadziła 3:0, a bramki rzuciły: Stefka Agova, Aleksandra Kucharska i po szybkiej kontrze Katarzyna Sobińska. Radość piotrkowianek trwała jednak krótko. Cztery trafienia z rzędu zanotowała Aleksandra Zych i w 7. minucie przyjezdne objęły prowadzenie 4:3. Pierwsza połowa była wyrównana, a obie drużyny bardzie skupiały się na grze w ataku niż na defensywie. Wynik pierwszego spotkania w Gdyni (41:25 dla Vistalu) przesądził bowiem wynik dwumeczu, a najważniejszym dla obu trenerów było to aby ich zespoły zakończyły mecz bez kontuzji.
W drugiej połowie na placu gry po raz pierwszy w tym sezonie pojawiła się Agata Wypych. Królowa strzelczyń ubiegłego sezonu w PGNiG Superlidze spędziła na boisku kilkanaście minut, rzuciła nawet bramkę. Widać było, że ma spore zaległości, ale też wiele chęci do gry. - Agata jest ambitną zawodniczką, ale założyliśmy sobie, że zagra dzisiaj kilkanaście minut. W sobotę gramy bardzo ważny mecz ligowy z KPR Jelenia Góra i tam z pewnością będzie chciała nam więcej pomóc - mówił po spotkaniu Sławomir Kamiński, trener Piotrcovii.

Vistal w ostatnim kwadransie przesądził o swoim zwycięstwie. Podobać się mogła gra Moniki Kobylińskiej, która rzuciła aż dziewięć bramek. W piotrkowskiej drużynie dobrą zmianę dała Vladyslava Belmas. Ukraińska rozgrywająca rzuciła cztery gole pokazując, że jest w dobrej dyspozycji. - Dla nas najważniejsza jest liga i sobotni mecz z Jelenią Góra. Jeśli nasza gra będzie tak wyglądała jak w Tczewie czy nawet dzisiaj to o wynik jestem spokojny - dodał Kamiński.

MKS Piotrcovia - Vistal Gdynia 27:30 (14:13)

MKS Piotrcovia: Opelt, Kuśmierska – Rol 1, Sobińska 2, Kucharska 5/3, Kotecka, Osuch, Cieślak, Kopertowska 3, Wypych 1, Gomółka, Piecaba 3, Ivanović 2, Jałoszewska 3, Nowak, Belmas 4/1, Agova 3.
Trener: Sławomir Kamiński