Bolesna porażka beniaminka - relacja z meczu MKS Henri Lloyd Brodnica - MKS Poznań

W ważnym spotkaniu dla układu dolnej części tabeli, MKS Henri Lloyd przegrał z MKS-em Poznań 23:28. Tym samym podopieczni Domana Leitgebera praktycznie zapewnili sobie grę w barażu o utrzymanie.

Michał Gałęzewski
Po siedemnastu kolejkach, MKS Poznań miał na swoim koncie dziewięć punktów. Biorąc pod uwagę fakt, iż SMS ZPRP Gdańsk nie spada z ligi, szczypiorniści ze stolicy Wielkopolski po zwycięstwie z Kar-Do Spójnią Gdynia, znajdowali się na miejscu barażowym. Mieli pięć punktów przewagi nad zamykającymi tabelę ekipami z Białej Podlaskiej i z Brodnicy.
Zwycięstwo dawało poznaniakom siedem punktów przewagi nad największymi rywalami, co biorąc pod uwagę fakt, że do końca pozostało już tylko osiem kolejek, mocno zwiększało ich szansę na utrzymanie w lidze. Mecz zaczął się jednak znakomicie dla brodniczan. Bronili oni skutecznie dostępu do własnej bramki, a po rzucie Jakuba Zakrzewskiego, w ósmej minucie prowadzili już 5:0.

Zespół z Wielkopolski nie dawał jednak za wygraną. Podopieczni Domana Leitgebera mozolnie odrabiali stratę. Po tym, jak rzucili trzy bramki z rzędu, po trafieniu Damiana Komisarka, w 21 minucie wyszli na remis, by chwilę później objąć pierwsze prowadzenie w spotkaniu. Tuż przed przerwą gospodarze doprowadzili do wyrównania.

Po zmianie stron lepiej na boisku czuli się jednak szczypiorniści MKS-u Poznań. Po rzucie Krzysztofa Martyńskiego, w 41 minucie prowadzili oni już 19:15. Do końca meczu goście nie pozwolili się już zbliżyć podopiecznym Jana Orzecha i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 23:28.

MKS Henri Lloyd Brodnica - MKS Poznań 23:28 (12:12)

MKS Henri Lloyd: Paternoga, Jankowski, Kaczmarski - Matlach 7, Netz 7, Zakrzewski 3, Malinowski 2, Kruszewski 2, Biliński 1, Orłowski 1 oraz Janikowski, Bidziński, Kryczka, Wiśniewski, Nawrocki.
Kary: 4 min.
Karne: 3/4.

MKS: Zarzycki, Badowski - Komisarek 8, Tokaj 6, Przedpełski 4, Martyński 3, Kasperczak 2, Niedzielak 2, Bartłomiejczyk 2, Leder 1 oraz Maćkowiak, Pochopień, Kaczmarek, Perri, Żochowski.
Kary: 10 min.
Karne: 6/7.

Kary: MKS Henri Lloyd - 4 min. (Kruszewski 2 min., Biliński 2 min.), MKS - 10 min. (Przedpełski 4 min., Pochopień 4 min., Niedzielak 2 min.).
Sędziowie: Godzina, Kamrowski.