I liga mężczyzn gr. B: Gwardia zdeklasowała Siódemkę Miedź (wyniki)

W szlagierowym spotkaniu I ligi grupy B piłkarze ręczni PE Gwardii Opole rozbili Siódemkę Miedź Legnica. Dobrze spisali się także gracze KSSPR-u Końskie.

Sławomir Bromboszcz
Szczypiorniści Siódemki Miedzi Legnica nie zdołali zrehabilitować się za dotkliwą porażkę z pierwszej rundy rozgrywek. W sobotę podopieczni Piotra Będzikowskiego ponownie musieli uznać wyższość PE Gwardii Opole. Zespół z Legnicy, pomimo atutu własnej hali, nie zdołał nawiązać wyrównanej walki z liderem rozgrywek. Szczypiorniści z Opola zwyciężyli tym razem różnicą aż czternastu bramek i potwierdzili, że w tym sezonie są poza zasięgiem ligowych rywali.
Porażkę legniczan wykorzystali gracze Olimpu Grodków, którzy dzięki zwycięstwo w Zawierciu zrównali się punktami z Siódemką Miedzią. Walka o miejsce na najniższym stopniu podium zapowiada się pasjonująco. Z rywalizacji o miejsca w ścisłej czołówce odpadli piłkarze ręczni Olimpii Piekary Śląskie. Zespół prowadzony przez Sławomira Szenkela po raz kolejny nie potrafił zdobyć punktów na wyjeździe, tym razem fatalną serię piekarzan przedłużył MKS Kalisz, który dzięki wygranej oddalił się od strefy spadkowej.

W sobotnich spotkaniach 18. kolejki punktów nie zdołały wywalczyć zespołu z dołu tabeli. Szczypiorniści MTS-u Chrzanów w derbach Małopolski musieli uznać wyższość SPR-u Tarnów. Wyżej notowany ŚKPR Świdnica także zszedł z parkietu pokonany. Szare Wilki tylko w  pierwszej połowie nawiązały walkę z KSSPR-em Końskie, po przerwie warunki dyktował wicelider rozgrywek, który odniósł wysokie zwycięstwo.

W zwroty akcji obfitowało także spotkanie w Przemyślu, gdzie miejscowy Czuwaj ograł Ostrovię Ostrów Wlkp. W pierwszej połowie ton rywalizacji nadawał zespół prowadzony przez Witolda Rojka i wydawało się, że pewnie zainkasuje dwa punkty. W drugiej połowie ostrowianie roztrwonili jednak bardzo wysoką przewagę i spotkanie zakończyli bolesną porażką.

18. kolejka MTS Chrzanów - SPR Tarnów 27:32 (13:15) MKS Kalisz - Olimpia Piekary Śląskie 28:24 (15:13) Siódemka Miedź Legnica - PE Gwardia Opole 19:33 (9:17) Viret CMC Zawiercie - UKS Olimp Grodków 20:23 (10:14) KSSPR Końskie - ŚKPR Świdnica 28:21 (11:13) Czuwaj Przemyśl - Ostrovia Ostrów Wlkp. 39:36 (18:23) KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. - AZS UZ Zielona Góra - 22.02 godz. 15:00