PP: Vistal jedną nogą w Final Four - relacja z meczu Vistal Gdynia - Piotrcovia Piotrków Trybunalski

Nie było niespodzianki w meczu Vistalu Gdynia z Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Podopieczne Pawła Tetelewskiego wygrały aż 41:25. To ogromna zaliczka przed rewanżem.

Michał Gałęzewski
Szczypiornistki Vistalu Gdynia w ubiegłym sezonie po raz pierwszy w historii zdobyły Puchar Polski. Już przed sezonem prezes tego klubu - Marek Gutteter mówił, że kolejny triumf w tych rozgrywkach, to jeden z przedsezonowych celów. Piotrkowianki do meczu w Gdyni przystępowały dzień po wygranym meczu ligowym w Tczewie.
Spotkanie między zespołami z Gdyni i z Piotrkowa Trybunalskiego było wyrównane do szóstej minuty, gdy Weronikę Kordowiecką z karnego pokonała Aleksandra Kucharska, na tablicy wyników widniał rezultat 3:3. Później jednak - podobnie jak to miało miejsce w poprzednich spotkaniach gdyńskiej drużyny, gospodynie zaczęły rzucać szybkie bramki. Po trafieniu Anety Łabudy, w 13 minucie było już 9:4 dla Vistalu.

Podopieczne Sławomira Kamińskiego potrafiły jednak powstrzymać szarże gospodyń. Skuteczna w ataku była Stefka Agova, która tylko w pierwszej części spotkania rzuciła pięć bramek. Po jej rzucie w ostatnich sekundach przed przerwą, obie drużyny schodziły na nią przy wyniku 19:13.

Od początku drugiej części meczu znakomicie grały podopieczne Pawła Tetelewskiego. W ciągu dziewięciu minut rzuciły dziewięć bramek tracąc tylko dwie i po rzucie Aleksandry Dorsz, prowadziły już 28:15. Później zdołały jeszcze powiększyć przewagę, która w momencie, gdy bramkę w 53 minucie rzuciła Magdalena Pawłowska, wynosiła nawet szesnaście trafień.

Do końca meczu utrzymywała się wysoka przewaga Vistalu Gdynia, który ostatecznie zwyciężył 41:25. Tym samym wydaje się, że szczypiornistki z Pomorza w rewanżu będą musiały już tylko dopełnić formalności, gdyż ich porażka w dwumeczu byłaby prawdziwą katastrofą.

Vistal Gdynia - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 41:25 (19:13)

Vistal: Kordowiecka, Gapska - Niedźwiedź 8, Zych 6, Łabuda 5, K.Janiszewska 3, Galińska 3, Dorsz 3, Kobylińska 3, Pawłowska 3, Zrnec 3, Kulwińska 3, Kozłowska 1 oraz Gutkowska, Kłusewicz.
Kary: 8 min.
Karne: 8/9.

Piotrcovia: Opelt, Kuśnierska - Agova 6, Belmas 3, Cieślak 3, Piecaba 3, Rol 2, Kucharska 2, Ivanović 2, Nowak 2, Kopertowska 1, M.Janiszewska 1 oraz Jałoszewska, Sobińska.