Piotrcovia wygrała rzutem na taśmę - relacja z meczu Aussie Sambor Tczew - Piotrcovia Piotrków Trybunalski

Aussie Sambor Tczew po emocjonującej końcówce spotkania przegrał ważny mecz z Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Bramkę na wagę dwóch punktów zdobyła w ostatniej minucie Vladislava Belmas.

Michał Gałęzewski
Niedzielny mecz był niezwykle ważny dla zespołów z Tczewa i z Piotrkowa Trybunalskiego. Zawodniczki z Pomorza miały na swoim koncie dziewięć, a piotrkowianki siedem punktów. W przypadku zwycięstwa Aussie Sambora, podopieczne Bartłomieja Peplińskiego miałyby już dużą przewagę nad miejscem spadkowym.
Początek spotkania należał do Aussie Sambora Tczew. Po dziesięciu minutach, gdy bramkę rzuciła Marta Tomczyk, gospodynie prowadziły już 6:3. Od tego czasu na na boisku panowały jednak piotrkowianki. Dobrze w ataku grały Monika Koprowska i Stefka Agova i po rzucie zdobywczyni jedenastu bramek, w 20 minucie było 10:7.

Trzybramkowa przewaga Piotrcovii utrzymywała się do 36 minuty. Później tczewianki zaczęły konsekwentnie odrabiać straty. Duża w tym zasługa Magdy Krajewskiej i Karoliny Olszowej. W końcu po trafieniu Justyny Belter, na jedenaście minut przed końcem był remis 21:21.

Samborzanki poszły za ciosem i na siedem minut przed końcem było już 25:22 dla ekipy gospodarzy. Gdy wydawało się, że dwa punkty zostaną w Tczewie, ponownie zaczęły odrabiać zawodniczki Piotrcovii. Jeszcze na dwie minuty po rzucie Katarzyny Skoniecznej, na tablicy wyników widniał rezultat 27:26. Ostatnie dwie bramki rzuciła jednak Vladyslava Belmas i po jej rzucie w ostatniej minucie, ze zwycięstwa cieszyły się podopieczne Sławomira Kamińskiego.

Aussie Sambor Tczew - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 27:28 (11:14)

Aussie Sambor: Kordunowska-Lupa, Wiercioch - Krajewska 8, Olszowa 6, Tomczyk 4, Skonieczna 3, Belter 3, Pasternak 3 oraz Bilenia, Nowicka.
Kary: 8 min.
Karne: 5/6.

Piotrcovia: Skura, Opelt - Agova 11, Belmas 4, Kopertowska 4, Rola 3, Kucharska 3, Piecaba 3 oraz Sobińska, nowak.
Kary: 14 min.
Karne: 6/6.

Kary: Aussie Sambor - 8 min. (Belter 2 min., Nowicka 2 min., Olszowa 2 min., Skonieczna 2 min.), Piotrcovia - 14 min. (Kucharska 4 min., Belmas 4 min., Piecaba 2 min., Nowak 2 min., Agova 2 min.).
Sędziowie: Rajkiewicz, Tarczykowski (Szczecin).