Poznaniacy zatrzymali Spójnię - relacja z meczu MKS Poznań - Kar-Do Spójnia Gdyna

MKS Poznań zdobył niezwykle ważne dwa punkty, pokonując Kar-Do Spójnię Gdynia 25:20. Dzięki temu ekipa ze stolicy Wielkopolski awansowała na jedenaste miejsce w tabeli grupy A I ligi.

Michał Gałęzewski
Zespół MKS-u Poznań przed tym spotkaniem zajmował dopiero dwunaste miejsce w lidze i musiał uciekać ekipom z Białej Podlaskiej oraz z Brodnicy, które chciały opuścić miejsca spadkowe. Podopiecznych Domana Leitgebera czekało spotkanie z piątą w tabeli Kar-Do Spójnią Gdynia.
Poznaniacy już w poprzednich spotkaniach pokazywali się z dobrej strony. W starciach z drużynami z Elbląga i z Malborka niewiele im brakowało do zwycięstwa. Gdynianie natomiast potrafili powstrzymać Polski Cukier-Pomezanię i rozprawili się z MKS-em Henri Lloyd w Brodnicy.

Od początku mecz był bardzo wyrównany i po pięciu minutach to Kar-Do Spójnia prowadziła 4:3, ale następnie szczypiorniści MKS-u dogonili swojego rywala. Po kwadransie gry na tablicy wyników widniał rezultat 8:7, ale gospodarze jeszcze przed przerwą wyszli na pięciobramkowe prowadzenie.

Po zmianie stron grający bardzo uważnie gdynianie nie dali sobie odebrać przewagi, którą wypracowali na grającej słabiej niż w poprzednich meczach Kar-Do Spójni, dla której najwięcej, bo siedem bramek rzucił Michał Derdzikowski. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną zespołu ze stolicy Wielkopolski 25:20.

MKS Poznań - Kar-Do Spójnia Gdynia 25:20 (13:8)

MKS: Zarzycki, Badowski - Martyński 6, Kasperczak 4, Tokaj 4, Pochopień 3, Leder 3, Przedpełski 2, Niedzielak 1, Komisarek 1, Bartłomiejczyk 1 oraz Jarosz, Maćkowiak, Kaczmarek, Żochowski.