Okrojona Olimpia bez szans - relacja z meczu Start Elbląg - Olimpia Beskid Nowy Sącz

Zgodnie z przewidywaniami potoczył się pojedynek pomiędzy elbląskim Startem a Olimpią Beskid Nowy Sącz. Gospodynie pokonały osłabione góralki różnicą jedenastu bramek.

Anna Dembińska
Już przed spotkaniem było w zasadzie wiadomo, która z drużyn zgarnie komplet punktów. Trapiona kontuzjami Olimpia próbowała przełożyć mecz, jednak ZPRP zgody na to nie wyraził. Sądeczanki przyjechały do Elbląga w siedmioosobowym składzie, u gospodyń zabrakło jedynie Agnieszki Wolskiej. Po kilkumiesięcznej nieobecności z powodu kontuzji wróciła Katarzyna Cekała.
Wynik meczu otworzyła Edyta Szymańska, a chwilę później kontrę wykorzystała Kinga Grzyb. W odpowiedzi góralki rzuciły dwie bramki i tablica wyników wskazywała remis 2:2. W kolejnych minutach gra toczyła się do jednej bramki. Gospodynie rzuciły cztery gole pod rząd i prowadziły 7:3. Sądeczanki walczyły jednak ambitnie, zagrały nieźle blokiem, w bramce pomogła Aleksandra Sach i po kilku trafieniach z rzędu odrobiły straty. W 18. minucie Paulina Masna zdobyła swoją drugą bramkę i Olimpia przegrywała już tylko 9:10. Kolejne akcje należały już jednak do Startu. W bramce nieźle spisywała się Ewelina Kędzierska a pozostałe zawodniczki z minuty na minutę powiększały przewagę, by pierwszą połowę zakończyć wynikiem 19:12.

Tuż po zmianie stron sądeczanki dały sobie rzucić kolejne dwa gole. Przejezdne miały doskonałą okazję odrobić część strat gdy grały w podwójnej przewadze, jednak zmęczenie dawało o sobie znać. Niemoc strzelecką Nowego Sącza przełamała po blisko sześciu minutach bez gola Katarina Dubajova. Góralki nie miały możliwości chociażby na chwilę odpoczynku, miejscowe natomiast wykorzystały szerszą ławkę i kwadrans przed końcem meczu na parkiecie pojawiły się zmienniczki. Gospodynie nadal były bardzo skuteczne i w 50. minucie miały aż czternaście bramek przewagi. Dopiero w samej końcówce udało się Olimpii zmniejszyć rozmiary porażki. Start wygrał 35:24.

Start Elbląg - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 35:24 (19:12)

EKS Start Elbląg: Sielicka, Kędzierska - Sądej 8, Mielczewska 4, Waga 4, Jędrzejczyk 4, Grzyb 4, Kołodziejska 4, Cekała 3, Lisewska 2/2, Szymańska 1, Aleksandrowicz 1, Żakowska, Szopińska.
Kary:
4 minuty (Sądej, Aleksandrowicz)