Gospodarze wyrwali punkty w ostatnich minutach - relacja z meczu Warmia Traveland Olsztyn - Wolsztyniak Wolsztyn

Po emocjonującym spotkaniu, Warmia Traveland Olsztyn pokonała Wolsztyniaka Wolsztyn 29:28. Gospodarze bardzo dobrze zagrali w ostatnich minutach, gdy odrobili z nawiązką trzybramkową stratę.

Michał Gałęzewski
Przed sobotnim spotkaniem, zespoły z Olsztyna i z Wolsztyna były w podobnej sytuacji w tabeli. Warmia Traveland miała 21 punktów, a Wolsztyniak 19. Zapowiadało się wyrównane spotkanie. - Będzie to na pewno zacięty pojedynek, ale stawiam na zwycięstwo mojego zespołu. W pierwszej rundzie po długiej podróży przegraliśmy. Teraz chcemy się zrewanżować i pokazać, że dobrze przepracowaliśmy czas między rozgrywkami - mówił przed meczem Karol Adamowicz.
Już pierwsze minuty pokazały, że olsztynianom zwycięstwo nie przyjdzie łatwo. Po bramce Artura Chrapy, w 12 minucie Wolsztyniak prowadził już 9:7. Goście prowadzili jeszcze dziewięć minut później. W końcu to gospodarze złapali rytm i po tym, jak zdobyli cztery bramki z rzędu, po rzucie Karola Królika było już 14:12 dla Warmii Traveland. Ostatecznie na przerwę obie ekipy schodziły przy wyniku remisowym.

Po zmianie stron ponownie inicjatywę na boisku przejęli wolsztynianie, wśród których najlepiej w ataku spisywał się Marcin Pietruszka. To po jego rzucie, w 43 minucie na tablicy wyników widniał rezultat 19:22. Przewaga Wolsztyniaka utrzymywała się do 51 minuty.

Warmia Traveland w końcu zaczęła jednak przeważać. Podopieczni Karola Adamowicza zdobyli w krótkim czasie sześć bramek, tracąc zaledwie jedną i w 56 minucie po rzucie Marcina Malewskiego, prowadzili już 29:27. Od tego czasu ani razu nie pokonali bramkarza z Wielkopolski, ale i drużyna gości zdobyła już tylko jedną bramkę i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 29:28.

Warmia Traveland Olsztyn - Wolsztyniak Wolsztyn: Gawryś, Zakreta - Królik 5, Malewski 4, Deptuła 4, Krawczyk 4, Kopyciński 3, Sikorski 3, Jankowski 3, Droździk 2, Koledziński 1 oraz Hegier.
Kary: 6 min.
Karne: 1/1.

Wolsztyniak: Płóciniczak, Piskorski - N.Szutta 5, Chrapa 4, Pietruszka 3, Gessner 3, Wajs 3, P.Szutta 2, Rogoziński 2, Raczkowiak 2, Radny 2, Kuta 2 oraz Głowacki, Podleśny.
Kary: 10 min.
Karne: 3/5.

Kary: Warmia Traveland - 6 min. (Deptuła 4 min., Malewski 2 min.), Wolsztyniak - 10 min. (Podleśny 4 min., Chrapa 2 min., Wajs 2 min., Kuta 2 min.).
Sędziowie: T.Filipiak, A.Filipiak.