Vistal zdeklasował bezradne olkuszanki - relacja z meczu SPR Olkusz - Vistal Gdynia

Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia bez najmniejszych problemów pokonały SPR Olkusz w spotkaniu 18. kolejki PGNiG Superligi. Z dobrej strony zaprezentowały się młode zawodniczki zespołu z Gdyni.

Sławomir Bromboszcz
Sobotnie spotkanie w Olkuszu zapowiadało się jako jednostronne widowisko. W sytuacji, gdy zespół zamykający ligową klasyfikację mierzy się z wiceliderem rozgrywek trudno spodziewać się sporej dawki emocji. W pierwszej rundzie szczypiornistki Vistalu Gdynia zdeklasowały SPR Olkusz, wygrywając 36:17 (24:5).
Pierwsze minuty sobotniego meczu pokazały, że różnica lokat dzieląca w tabeli oba zespoły nie jest dziełem przypadku. Szczypiornistki Vistalu Gdynia bardzo szybko wypracowały wysokie prowadzenie. W zespole z Pomorza świetnie spisywały się młode zawodniczki Kinga Gutkowska, Aneta Łabuda oraz Magdalena Pawłowska. Po 10 minutach gry przyjezdne prowadziła 6:2 i o czas dla swojej drużyny poprosiła Anna Niewiadomska, trener SPR-u Olkusz.

Srebrne Lwice miały jednak po swojej stronie zbyt mało atutów, by myśleć o przeciwstawieniu się Vistalowi Gdynia. W zespole wicelidera znakomicie na kole spisywał się Patrycja Kulwińska, z której zatrzymaniem nie radziła sobie defensywa olkuszanek. Przewaga drużyny z Gdyni rosła bardzo szybko. W końcówce pierwszej połowy przypomniały o sobie także Iwona Niedźwiedź oraz Monika Kobylińska, które popisały się kilkoma skutecznymi rzutami. Do szatni piłkarki ręczne Vistalu Gdynia zeszły prowadząc 21:10.

Druga połowa była już tylko formalnością. Zawodniczki z Gdyni nie zamierzały jednak zadowalać się jedenastobramkową przewagą, po zmianie stron kontynuowały świetną grę i systematycznie powiększały swoje prowadzenie. W 40 minucie po celnym rzucie Moniki Kobylińskiej prowadziły już 27:11. Podopieczne Pawła Tetelewskiego niepodzielnie panowały na parkiecie, obie drużyny wyczekiwały ostatniego gwizdka sędziego. Po niezwykle jednostronnym widowisku Vistal Gdynia pokonał SPR Olkusz 32:20.

SPR Olkusz - Vistal Gdynia 20:32 (10:21)

SPR Olkusz: Hoffman, Knapik, Wąż - Nowak 7, Marszałek 4, Sadowska 3, Wcześniak 3, Przytuła 2, Wicik 1, Basiak, Fierka, Kobzar, Latała, Leńczuk, Postołek, Serafimovska.

Vistal Gdynia: Gapska, Kordowiecka - Kobylińska 5, Niedźwiedź 5, Janiszewska 4, Łabuda 4, Kulwińska 3, Pawłowska 3, Zrnec 3, Gutkowska 2, Galińska 1, Kozłowska 1, Zych 1, Dorsz, Kłusewicz.

Sędziowie: Figarski-Żak. Delegat: Paweł Musialik.