PGNiG Superliga kobiet: Energa, Start i Vistal zwycięskie (wyniki)

W sobotę zespoły rywalizujące w PGNiG Superlidze rozegrały trzy spotkania w ramach 18. kolejki. Zwycięstwa odniosły Energa AZS Koszalin, Start Elbląg oraz Vistal Gdynia.

Sławomir Bromboszcz
Sobotnie spotkania PGNiG Superligi kobiet okazały się niezwykle jednostronnymi widowiskami. Z najbardziej efektownego zwycięstwa cieszyły się szczypiornistki Vistalu Gdynia, które pokonały na wyjeździe SPR Olkusz różnicą dwunastu bramek. Podopieczne Pawła Tetelewskiego poprowadziły w tym meczu już znacznie wyżej, jednak w końcówce spotkania Srebrnym Lwicom udało się nieco podgonić wynik.
Najmniejszych problemów z dopisaniem do swojego konta kolejnych dwóch punktów nie miały także piłkarki ręczne Startu Elbląg, które u siebie nie dały szans Olimpii Beskid Nowy Sącz. Borykający się plagą kontuzji zespół z Małopolski w pierwszych 20 minutach toczył wyrównaną walkę z faworyzowanym Startem, później jednak na boisku rządziły już podopieczne Antoniego Pareckiego, które odniosły efektowne zwycięstwo.

Najciekawiej zapowiadała się konfrontacja w Chorzowie, gdzie miejscowy ruch gościł Energę AZS Koszalin. Wydawało się, że Niebieskie będą w stanie przed własną publicznością powalczyć o sprawienie niespodzianki. Tak się jednak nie stało. Akademiczki z Koszalina szybko wypracowały bezpieczne prowadzenie i kontrolowały losy pojedynku.  W 50 minucie prowadziły 29:21, by ostatecznie zwyciężyć różnicą czterech trafień 32:28.

SPR Olkusz - Vistal Gdynia 20:32 (10:21)

Start Elbląg - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 35:24 (19:12)

KPR Ruch Chorzów - Energa AZS Koszalin 28:32 (12:18)