LM: Flensburg bez fajerwerków, ale z planową wygraną nad Besiktasem Stambuł

Nie było niespodzianki w meczu rozpoczynającym 9. kolejkę Ligi Mistrzów. Obrońca trofeum SG Flensburg-Handewitt pokonał na własnym parkiecie Besiktas Stambuł 31:27 (15:14).

Mistrz Turcji podszedł bez respektu do obrońcy trofeum. Świetnie w bramce spisywał się Yunus Özmusul, a po trafieniu Predraga Dacevicia w 10. minucie Besiktas Stambuł prowadził 6:4. Wikingowie szybko wrócili jednak do gry, za sprawą dwóch z rzędu trafień Johana Jakobssona 120 sekund później doprowadzając do wyrównania. To właśnie szwedzki rozgrywający był pierwszoplanową postacią w szeregach Flensburga, dzięki czemu podopieczni Ljubomira Vranjesa w drugim kwadransie premierowej odsłony byli stroną przeważającą. [ad=rectangle] Kiedy w 21. minucie Anders Eggert podwyższył na 13:9 i wydawało się, że przedstawiciel najsilniejszej ligi świata ma wszystko pod kontrolą. Tak się jednak nie stało. Gospodarze kompletnie "stanęli" w ofensywie, okres gry między 21. a 26. minutą przegrywając aż 1:5! Najbardziej we znaki defensywie Flensburga dał się Dacević, a pewnym punktem w tureckiej ekipie był także Ivan Nincević, z zimną krwią egzekwując rzuty karne.

Po zmianie stron długo trwała gra bramka za bramkę. Przyjezdni swego dopięli w 42. minucie, kiedy to czwarte trafienie z rzutu karnego zaliczył Nincević, doprowadzając tym samym do remisu 20:20. Jak się później okazało był to moment przełomowy w tym spotkaniu. Kolejne cztery bramki z rzędu zdobył bowiem Flensburg, nie dając sobie wydrzeć prowadzenia do końcowej syreny.

Świetną partię rozgrywał tercet Eggert - Jakobsson - Thomas Mogensen, a w obliczu bezpiecznej zaliczki szanse zaprezentowania swoich umiejętności dostał najnowszy nabytek Wikingów, Egipcjanin Ahmed Elahamar, sprowadzony za kontuzjowanego Holgera Glandorfa. Goście walczyli ambitnie do samego końca, a wygraną Flensburga przypieczętował dopiero 40 sekund przed końcem Lars Kaufmann, podwyższając na 30:27.

Gra obrońcy trofeum nie rzucała na kolana, a Turcy na tle renomowanego rywala wypadli świetnie, pozostawiając po sobie bardzo dobre wrażenie. Ostatecznie jednak obyło się bez sensacji i dwa punkty zgarnęli Wikingowie, umacniając się na trzeciej pozycji w grupie B.

SG Flensburg-Handewitt - Besiktas Stambuł 31:27 (15:14) Flensburg:

Andersson - Eggert 8 (3/3), Jakobsson 7, Mogensen 6, Kaufmann 4, Svan Hansen 4, Zachariassen 2, Elahmar, Karlsson, Nenadić.  Karne: