Cenne zwycięstwo Akademiczek - relacja z meczu Polonia Kępno - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk

W meczu dwóch czołowych zespołów I ligi kobiet, Polonia Kępno przegrała z AZS-em Łączpol AWFiS Gdańsk 25:28. Gdańszczanki prowadziły już różnicą ośmiu bramek, ale gospodynie były blisko wyrównania.

Michał Gałęzewski
AZS Łączpol AWFiS Gdańsk walczy z UKS-em PCM Kościerzyna o awans do PGNiG Superligi kobiet. Zespół z Kępna jest natomiast na dobrej drodze do awansu na podium I ligi. Za plecami tego zespołu jest jednak liczny peleton, który nie ma wielu punktów straty.
Mecz rozpoczął się znakomicie dla zespołu znad morza. Już w siódmej minucie po bramce Karoliny Siódmiak, AZS Łączpol AWFiS prowadził 4:1. Cztery kolejne bramki rzuciły jednak szczypiornistki prowadzone przez Macieja Nowickiego i po bramce Justyny Fijałkowskiej, na tablicy wyników widniał rezultat 5:4.

Do 28. minuty żaden z zespołów nie potrafił objąć prowadzenia wyższego, niż różnicą dwóch bramek. Po bramce, którą rzuciła Aneta Grozdanowska, trzy kolejne trafienia zaliczyły gdańszczanki i po celnym rzucie Urszuli Lipskiej, do przerwy podopieczne Jerzego Cieplińskiego prowadziły już 16:12.

Po zmianie stron drużyna będąca na dobrej drodze do awansu zaczęła budować swoją przewagę. W ciągu sześciu minut zespół gości rzucił sześć bramek tracąc dwie, a niedługo później wyszedł na rekordowe prowadzenie 25:17. W tym momencie nastąpiło przebudzenie gospodyń. Skuteczna była Elżbieta Wesołowska, a po rzucie Aleksandry Wynnyk, na siedem minut przed końcem było już tylko 24:26. Do końca gdańszczanki skapitulowały już tylko raz i ostatecznie zwyciężyły 28:25.

Polonia Kępno - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 25:28 (12:16)

Polonia: Słota - Grozdanowska 5, Fijałkowska 5, Wesołowska 5, Nowicka 2, Wojtasik 2, Cichoń 2, Bielecka 2, Wynnyk 1, Oreszczuk 1 oraz Gałka.
Kary: 4 min.
Karne: 2/2.

AZS Łączpol AWFiS: Skonieczna, Obrębalska - Siódmiak 7, Lipska 5, Klonowska 4, Gelińska 3, Orzłowska 3, Neitsch 2, Ciura 1, Pesel 1, Maszota 1, Karwecka 1 oraz Konefał.
Kary: 10 min.
Karne: 3/5.

Kary: Polonia - 4 min. (Grozdanowska 4 min.), AZS Łączpol AWFiS - 10 min. (Ciura 4 min., Klonowska 4 min., Konefał 2 min.).
Sędziowie: Klimowicz, Kowalski.