Passa kielczanek trwa - relacja z meczu Korona Handball Kielce - AZS AWF Warszawa

Korona Handball Kielce potwierdziła wysoką formę, którą prezentuje w rundzie rewanżowej. Beniaminek I ligi pokonał AZS AWF Warszawa 28:19. W I połowie gospodynie rzuciły dziewięć bramek z rzędu.

Michał Gałęzewski
Po pierwszej rundzie Korona Handball Kielce zajmowała ostatnie miejsce w tabeli. Podopieczne Tomasza Popowicza drugą rundę zaczęły jednak od zaciętej walki z faworytkami ligi, a ostatnio wyraźnie wygrywają. Tym razem czekało je spotkanie z AZS-em AWF Warszawa, który miał przed tym spotkaniem trzy punkty więcej. W pierwszym meczu obu drużyn wygrała ekipa ze stolicy.
Początek spotkania to prawdziwy nokaut ze strony kielczanek. Grały one znakomicie w obronie, a w ataku kilka bramek dorzuciły Aleksandra Bortnowska i Marta Rosińska. Po rzucie tej pierwszej, w 19. minucie było już 10:1!

Drugą bramkę dla Akademiczek z Warszawy rzuciła Paulina Pawłowska, jednak nie zniechęciło to kielczanek, które po rzucie karnym wykonanym przez Magdalenę Skowrońską, w 23. minucie prowadziły już 15:3. Do przerwy Korona Handball Kielce wygrywała natomiast 16:6.

Po zmianie stron okres znakomitej gry miały warszawianki, które zapomniały o pierwszej połowie i w 41. minucie po rzucie Agnieszki Lewandowskiej, przegrywały już tylko 11:17. Później jednak kielecki zespół uspokoił grę i kontrolował przebieg meczu do końca spotkania, ostatecznie wygrywając 28:19.

Trener kieleckiej drużyny nie krył zadowolenia. - Chcieliśmy wygrać różnicą siedmiu bramek, żeby mieć lepszy bilans. W pierwszej połowie wszystko szło jak po maśle. W drugiej wkradła się nerwowość i niepotrzebne straty. Mimo to, odzyskaliśmy wiatr w żaglach i wygraliśmy dziewięcioma bramkami. Wielkie gratulacje dla moich dziewczyn. Z każdym meczem zaskakują charakterem, siłą i wielką wolą walki - powiedział Tomasz Popowicz.

Korona Handball Kielce - AZS AWF Warszawa 28:19 (16:6)

Korona Handball: Hibner - Bortnowska 5, Kędzior 5, Rosińska 4, Kaźmiruk 3, Pinda 3, Skowrońska 3, Młynarska 2, Mochocka 2, Woźniak 1 oraz Hynek, Tutaj.
Kary: 10 min.
Karne: 5/7.

AZS AWF: Zamęcka, Backiel, Michalska - Pożoga 6, Pawłowska 5, Lewandowska 2, Gutowska 2, Kajtek 2, Adamowicz 1, Bryl 1 oraz Olejnik, Joszczuk.
Kary: 8 min.
Karne: 5/7.

Kary: Korona Handball - 10 min. (Rosińska 4 min., Hynek 2 min., Kaźmiruk 2 min., Woźniak 2 min.), AZS AWF - 8 min. (Gutowska 2 min., Bryl 2 min., Pawłowska 2 min., Adamowicz 2 min.).
Sędziowie: Jarzynka, Siedlarz.