Olimp goni "Konie" - relacja z meczu Olimp Grodków - KSZO Odlewnia Ostrowiec Św.

Drugą wygraną w rundzie rewanżowej zapisali na swoje konto gracze Olimpu Grodków. Zwycięstwo z KSZO Odlewnią Ostrowiec Świętokrzyski zbliżyło gospodarzy do wicelidera z Końskich na cztery punkty.

Przemysław Grzyb

Mecz w Grodkowie był jednym z najciekawiej zapowiadających się pojedynków 15. kolejki I ligi grupy B. Gospodarze świetnie spisują się w tym sezonie i mają całkiem realne szanse nie tylko na podium, ale nawet na baraże o PGNiG Superligę. Z kolei KSZO po słabym starcie wyraźnie się rozkręca i chyba na dobre zadomowił się w środkowych rejonach tabeli. Faworytem był jednak Olimp i swoją klasę potwierdził w sobotni wieczór. Zwycięstwo 28:24 (14:11) była zasłużone i odniesione w sposób łatwiejszy niż można się było spodziewać.

W początkowych fragmentach ton wydarzeniom na boisku nadawali goście. W bramkę Olimpu wstrzelił się Dmitrij Afanasjew i po 10. minutach było 5:2 dla KSZO. Olimpijczycy dość szybko jednak zniwelowali te straty. Już po dwudziestu minutach wyszli na prowadzenie 9:8 i jak sie później okazało nie oddali go już do końca. Do przerwy podopieczni Piotra Mieszkowskiego wypracowali trzy gole zapasu (14:11). Udany okres gry grodkowianie kontynuowali po przerwie. Goście mieli coraz większe problemy ze skutecznością i w 39. minucie Olimp prowadził już 20:13. Przewaga 7-8 bramek utrzymywała się do 50. minuty, więc szkoleniowiec miejscowych mógł sobie pozwolić na wprowadzenie do gry zmienników. Ci nieco roztrwonili przewagę, ale wygrana nie była zagrożona ani przez moment.

UKS Olimp Grodków - KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 28:24 (14:11)

Olimp: Wasilewicz, Łągiewka - T. Biernat 6, Kolanko 5, Żubrowski 3, Gradowski 3, Piech 3, Chmiel 2, M. Biernat 2, Ogorzelec 2, Górny 1, Bujak 1, P. Biernat, Maciejewski
Kary: 10 minut
Karne: 3/3

KSZO: Piątkowski, Drabik - T. Pomiankiewicz 7, Afanasjev 6, Mroczek 5, Wojkowski 2, Kożeniewski 1, Świeca 1, Biskup 1, Kalita 1