Olimpia rozbita w Lublinie - relacja z meczu MKS Selgros Lublin - Olimpia - Beskid Nowy Sącz

W spotkaniu 15. kolejki PGNiG Superligi Kobiet, mistrz Polski, MKS Selgros Lublin, pokonał na własnym boisku zespół MKS Olimpii-Beskid Nowy Sącz 41:29 (21:14).

Joanna Krześniak
Jako pierwsza na listę strzelczyń wpisała się Joanna Gadzina, ale początek spotkania należał do gospodyń, które szybko objęły prowadzenie dzięki trafieniom m. in. Jessici Quintino i Joanny Drabik (7 min. 6:2). Zawodniczki Olimpii-Beskid wykorzystały 2 minuty gry w przewadze, po karze dla Marty Gęgi i zniwelowały straty po bramkach Gadziny i Katariny Dubajovej (11 min. 7:6). Po kwadransie gry ponownie przewaga lublinianek zaczęła rosnąc, a 5 minut przed końcem pierwszej połowy różnica wynosiła 11 "oczek" (20:9). Jeszcze przed przerwą podopieczne trenera Dusana Danisa zmniejszyły różnicę do 7 bramek, a obie drużyny schodziły na przerwę przy stanie 21:14.
Po zmianie stron mistrzynie Polski kontrolowały przebieg spotkania, utrzymywały 7-8 bramkową przewagę. Dobrze w bramce Olimpii prezentowała się Aleksandra Sach, która obroniła m. in. rzut karny w wykonaniu Doroty Małek. Od 40 min. ponownie zaczęły powiększać swoją przewagę, wykorzystując 2 min kary dla Kamili Szczecinay (28:19). Kolejne minuty to popis skuteczności podopiecznych lublinianek, które po efektownych rzutach najpierw Quintino, a następnie Marty Gęgi prowadziły 33:21. W 49. minucie po kilku skutecznych kontrach lublinianki zwiększyły prowadzenie do 14 goli. Ostatnią bramkę dla gospodyń rzuciła Dagmary Nocuń i MKS Selgros Lublin pokonał Olimpię - Beskid 41.29.

Najlepszymi zawodniczkami spotkania wybrane zostały: Małgorzata Rola i Joanna Gadzina.

MKS Selgros Lublin – Olimpia-Beskid Nowy Sącz 41:29 (21:14)

MKS: Dzhukeva (7 obron/27 rzutów), Baranowska (4/13) – Quintino 7, Rola 7, Gęga 5, Małek 4, Drabik 4, Nestsiaruk 3, Nocuń 3, Mihdaliova 3, Skrzyniarz 2, Szarawaga 2, Repelewska 1.