Kolejny krok do elity - relacja z meczu KPR Borodino Legionowo - MKS Poznań

KPR Borodino Legionowo pokonał na własnym parkiecie MKS Poznań. Podopieczni Roberta Lisa wygrali dwudziesty pierwszy mecz z rzędu.

Kamil Kołsut
Niedzielne spotkanie dość nieoczekiwanie lepiej rozpoczęli goście. Podopieczni Domana Leitgebera zaskoczyli legionowian, szybko obejmując trzybramkowe prowadzenie. Szczypiorniści z Mazowsza pierwsze w tym roku ligowe trafienie zaliczyli dopiero po pięciu minutach gry, a listę strzelców po stronie KPR-u Borodino otworzył Tomasz Kasprzak.
Słabszy początek spotkania rozdrażnił gospodarzy. Podopieczni Lisa rozkręcali się powoli, ale konsekwentnie. Na prowadzenie zespół z Mazowsza wyszedł jeszcze przed upływem premierowego kwadransa, a w pewnym momencie różnica dzieląca obie ekipy urosła nawet do pięciu trafień. Do szatni poznaniacy schodzili z dwoma golami straty do rywali. MKS wynik mógł mieć lepszy, rzut karny w ostatniej minucie pierwszej części gry zmarnował jednak Maciej Tokaj.

Po przerwie legionowianie na dobre przejęli kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Pierwsze skrzypce w ekipie gospodarzy grali Kasprzak, Paweł Gawęcki oraz Kamil Ciok, a w 40. minucie przewaga KPR-u Borodino sięgnęła ośmiu trafień. Z defensywą ekipy z Mazowsza radzić umiał sobie tylko Tokaj, który w całym meczu na listę strzelców wpisywał się trzynaście razy.

Gospodarze wygrali ostatecznie 34:25, podtrzymując zwycięską passę. Legionowianie poradzili sobie z MKS-em, choć z powodu kontuzji na parkiecie nie pojawili się Witalij Titow oraz Michał Prątnicki. Pod nieobecność liderów szansę debiutu w nowym zespole dostał Mariusz Kuśmierczyk, który przywitał się z nową drużyną zdobyciem dwóch bramek. KPR Borodino po czternastu kolejkach jest liderem pierwszej ligi i ma pięć punktów przewagi nad drugą Polski Cukier Pomezanią Malbork.

KPR Borodino Legionowo - MKS Poznań 34:25 (14:12)

KPR: Krekora, Ner - Bulej 4, Suliński 3, Kasprzak 8, Kuśmierczyk 2, Wuszter, Brinovec 2, Gawęcki 8, Wolski 2, Ciok 5/1, Dzieniszewski, Bożek.