Obrona i Wnuk kluczem do zwycięstwa - relacja z meczu KSSPR Końskie - SPR Tarnów

Na inaugurację rundy rewanżowej, KSSPR Końskie pokonał na własnym parkiecie SPR Tarnów 33:25. Po kwadransie podopieczni Michała Przybylskiego wrzucili wyższy bieg, nie dając szans przyjezdnym.

Dariusz Kosma
Początek spotkania nie wskazywał na końcowy rezultat. Wręcz przeciwnie. Gracze SPR Tarnów przez ponad kwadrans dotrzymywali kroku gospodarzom grając bardzo skutecznie. Tak aż do 18. minuty, kiedy bramkę na 9:9 zdobył Sławomir Karwowski. Następne minuty należały do miejscowych. W bramce konecczan parę chwil wcześniej pojawił się Patryk Wnuk, który na tej pozycji zastąpił Przemysława Witkowskiego i w 14. minucie po czterech bramkach z rzędu KSSPR prowadził 13:9. Dzięki świetniej grze w obronie w ostatnich kilkunastu minutach pierwszej odsłony, gospodarze zeszli na przerwę z trzybramkową zaliczką.
Na początku drugiej połowy tarnowian było jeszcze stać na jeden zryw. W 38. minucie po bramce Łukasza Szatko doszli zespół ze świętokrzyskiego na jedno oczko (19:18). Potem znów świetna gra w obronie miejscowych oraz kapitalna postawa Patryka Wnuka w bramce, pozwoliła KSSPR-owi Końskie na spokojną końcówkę. W 47. minucie po pięciu bramkach z rzędu było już 26:19. I w przeciwieństwie do naszej drużyny narodowej w meczu z Arabią Saudyjską, konecczaninie wykorzystali wszystkie rzuty karne.

W ostatnich minutach obaj trenerzy dali pograć nominalnym zmiennikom. Po stronie miejscowych w ostatnich 10. minutach meczu cztery trafienia zaliczył Patryk Mastalerz, a trzy Kacper Szczepanik. Ostatecznie KSSPR Końskie zasłużenie pokonał rywali z Tarnowa różnicą ośmiu bramek. Dzięki wcześniejszej, nietypowej jak na Końskie porze rozgrywania spotkania, miejscowi kibice zdążyli na mecz Polska - Dania.

Kolejne spotkanie ligowe KSSPR Końskie rozegra już w najbliższą środę. Mecz w Kaliszu został przełożony ze względu na udział koneckich juniorów w 1/8 Mistrzostw Polski i kolizję dat obu wydarzeń sportowych.

KSSPR Końskie - SPR Tarnów 33:25 (16:13)

KSSPR: Witkowski, Wnuk - Matyjasik 8/4, Smołuch 5, Mastalerz 4, Maleszak 4, Sękowski 3, Słonicki 3, Szczepanik 3, Napierała 2/1, Pilarski 1, Bodasiński, Makowski, Krupa, Rurarz.
Kary: 8 minut (Sękowski, Słonicki, Maleszak, Pilarski - po 2 min.).
Karne: 5/5.

SPR: Szostak, Barnaś, Ciochoń - Kowalik 8, Szatko 5, Karwowski 4/1, Sokół 3, Grzesik 2, Dutka 1, Ł. Nowak 1, D. Kubisztal 1, Niemiec, Jewuła, Gabiga, Wajda, M. Nowak.
Kary: 8 minut (D. Kubisztal - 4 min., Dutka, Kowalik, Wajda - po 2 min.).