I liga mężczyzn gr. B: Siódemka Miedź i KSSPR zwycięskie (wyniki)

W sobotę do ligowej rywalizacji powrócili piłkarze ręczni z I ligi. W grupie B pewne zwycięstwo odniosły KSSPR Końskie i Siódemka Miedź Legnica.

Sławomir Bromboszcz

Łatwej przeprawy na inaugurację rundy rewanżowej nie miały faworyzowane zespoły. Szczypiorniści Siódemki Miedzi Legnica musieli się mocno napracować, by wywieźć z Chrzanowa komplet punktów. Ambitnie grający zawodnicy beniaminka wysoko zawiesili poprzeczkę legniczanom. Także AZS UZ Zielona Góra nie oddał punktów bez walki Olimpowi Grodków. Po pierwszej połowie to Akademicy bliżsi byli wygranej, jednak ostatecznie tryumfował Olimp.

Najwyżej sklasyfikowane zespoły PE Gwardia Opole i KSSPR Końskie pewnie sięgnęły po wygrane. Liderowi rozgrywek w pierwszej połowie spotkania nosa nieco utarli gracze KSZO Odlewnia Ostrowiec Św., którzy zanotowali znakomity zryw i do szatni zeszli z zaliczą bramki. Po zmianie stron wszystko jednak wróciło do normy i to opolanie w dalszym ciągu dyktowali warunki, odnosząc wysokie zwycięstwo. KSSPR Końskie w meczu bez historii pokonał SPR Tarnów.

W najciekawszym spotkaniu 14. kolejki Olimpia Piekary Śląskie po niezwykle zaciętym spotkaniu pokonała Viret CMC Zawiercie. Szczypiornistom Viretu niezwykle trudno będzie powtórzyć znakomity wynik z ubiegłego sezonu, bowiem ich szeregi opuścił najlepszy strzelec ligi - Mariusz Kuśmierczyk.
14. kolejka MTS Chrzanów - Siódemka Miedź Legnica 26:30 (12:13) KSSPR Końskie - SPR Tarnów 33:25 (16:13) Ostrovia Ostrów Wlkp. - ŚKPR Świdnica 31:21 (14:7) KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. - PE Gwardia Opole 24:30 (13:12) Olimpia Piekary Śląskie - Viret CMC Zawiercie 30:29 (15:12) AZS UZ Zielona Góra - UKS Olimp Grodków 16:19 (8:7) Czuwaj Przemyśl - MKS Kalisz - 25.01 godz. 15:00