I liga mężczyzn gr. A: Pomezania gromi, porażka Warszawianki (wyniki)

W sobotę 14. kolejkę spotkań zainaugurowali piłkarze ręczni z I ligi. W grupie A szczypiorniści Mebli Wójcik Elbląg pokonali Kar-Do Spójnię Gdynia.

Spotkanie pomiędzy Meblami Wójcik Elbląg a Kar-Do Spójnią Gdynia zapowiadało się jako najciekawszy mecz 14. kolejki. Zespoły stanęły na wysokości zadania i stworzyły interesujące widowisko. W pierwszej połowie stroną przeważającą była drużyna, z Gdynii, która zeszła do szatni z zaliczką trzech bramek. Po przerwie lepiej spisywali się zawodnicy zespołu z Elbląga, którzy szybko odrobili straty i w końcówce meczu nadawali ton rywalizacji, odnosząc wysokie zwycięstwo.

Do spotkania niezwykle istotnego dla układu tabeli doszło także W Wolsztynie, gdzie miejscowy Wolsztyniak gościł Warszawiankę Warszawa. Szczypiorniści ze stolicy ponownie musieli uznać wyższość drużyny prowadzonej przez Wojciecha Hanyża. Wolsztyniak dzięki tej wygranej ponownie zameldował się w górnych rejonach tabeli. Niespodzianki nie było w Kościerzynie, gdzie miejscowy Vetrex Sokół uległ Piotrkowianinowi Piotrków Tryb.

Bez sensacji obyło się w Brodnicy, gdzie miejscowy beniaminek został rozbity przez Polski Cukier Pomezanię Malbork. Cenne punkty po niezwykle zaciętej walce zdobyli także piłkarze ręczni Realu Astromalu Leszno, który przed własną publicznością zaledwie jedną bramką ograli SMS ZPRP Gdańsk. [ad=rectangle] 14. kolejka MKS Henri Lloyd Brodnica - Polski Cukier Pomezania Malbork 20:33 (10:15) Meble Wójcik Elbląg - Kar-Do Spójnia Gdynia 28:24 (13:16) Wolsztyniak Wolsztyn - Warszawianka Warszawa 31:26 (12:9) Vetrex Sokół Kościerzyna - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 20:25 (9:11) Real Astromal Leszno - SMS ZPRP Gdańsk 29:28 (15:13) KPR Borodino Legionowo - MKS Poznań - 25.01 godz. 15:00 Warmia Traveland Olsztyn - AZS AWF Biała Podlaska - 25.01 godz. 15:00