PP: Szturm szczecinianek w stolicy - relacja z meczu AZS AWF Warszawa - SPR Pogoń Baltica Szczecin

W meczu 1/8 Pucharu Polski, AZS AWF Warszawa przegrał z Pogonią Baltica 20:42. Gospodynie trzymały wynik do 25. minuty. Później klasę pokazały szczypiornistki z PGNiG Superligi.

Michał Gałęzewski
Co ciekawe, zespoły z Warszawy i ze Szczecina w swoich ligach są w podobnej sytuacji. Akademiczki ze stolicy Polski zajmują szóste miejsce w wyrównanej w tym sezonie I lidze, w której poza batalią o awans, toczy się zacięta walka o miejsca 3-12. Szczecinianki są również szóste, tyle że w PGNiG Superlidze kobiet.
Możliwość mierzenia się z ekipą z górnej połówki PGNiG Superligi był dla warszawianek nagrodą za wygranie trzech wcześniejszych spotkań Pucharu Polski. Szczecinianki występy w tych rozgrywkach rozpoczęły właśnie od 1/8 finału. Od początku spotkania dobrze spisywały się podopieczne Adriana Struzika, które już w dziesiątej minucie po bramce Moniki Stachowskiej prowadziły 10:4.

Ambitne warszawianki, prowadzone przez duet trenerski Daniel Lewandowski - Paweł Kapuściński, nie położyły się jednak na parkiecie, tylko starały się wykorzystać szansę, jaką była gra z zespołem walczącym o medale. W bramce przez całe spotkanie kilka trudnych piłek wybroniły warszawskie bramkarki, a w 25. minucie, po trafieniu Katarzyny Pożogi z karnego, AZS AWF przegrywał tylko 11:15.

Szczecinianki nie pozwoliły im już na więcej. Jeszcze przed przerwą powiększyły przewagę do ośmiu bramek i po rzucie Patrycji Nogi, po 30 minutach na tablicy wyników widniał rezultat 11:19. Druga część meczu, to już tylko sukcesywne budowanie przewagi ekipy z Pomorza Zachodniego. Już w 43. minucie szczecinianki miały na swoim koncie 30 bramek!

Przez chwilę worek z bramkami się zamknął, ale do końca spotkania Pogoń Baltica budowała już tylko swoją przewagę. Tylko w drugiej połowie, ekipa Struzika wygrała 24:9, a całe spotkanie 42:20. Dla zespołu z PGNiG Superligi było to dobre przetarcie przed meczem z SPR-em Olkusz. Warszawianki kolejny mecz ligowy zagrają w Kielcach z Koroną Handball.

- Był to dla nas fajny mecz. Wynik widać, ale pierwsza połowa była naprawdę dobra. W 25 minucie było tylko 11:15 i dostaliśmy karę, przez co szczecinianki jeszcze do przerwy dorzuciły cztery bramki i było po zawodach. Nasze rywalki nie robiły nam krzywdy w ataku pozycyjnym, ale każdy nasz błąd był od razu wykorzystany. Warto też podkreślić bardzo dobrą grę Mileny Zamęckiej, która weszła w 14 minucie i w kwadrans do końca pierwszej połowy obroniła siedem piłek - skomentował Daniel Lewandowski.

AZS AWF Warszawa - SPR Pogoń Baltica Szczecin 20:42 (11:19)

AZS AWF: Michalska, Zamęcka, Jóżwik, Backiel - Lewandowska 5, Pożoga 4, Joszczuk 3, Nieścioruk 2, Kajtek 2, Bryl 2, Gutowska 1, Adamowicz 1 oraz Olejnik.