PP: Karolina Siódmiak to za mało - relacja z meczu AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - KGHM Metraco Zagłębie Lubin

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk przegrał z KGHM Metraco Zagłębiem Lubin 24:33 w meczu Pucharu Polski kobiet. Aż dziesięć bramek dla zespołu z I ligi zdobyła niezwykle aktywna Karolina Siódmiak.

Michał Gałęzewski
Spotkanie Pucharu Polski miało zdecydowanego faworyta. Było nim KGHM Metraco Zagłębie Lubin, które zajmuje trzecie miejsce w PGNiG Superlidze kobiet. Zawodniczki AZS-u Łączpol AWFiS walczą natomiast z UKS-em PCM Kościerzyna o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.
Początek spotkania zwiastował pogrom. Bardziej doświadczone zawodniczki z południa Polski wyszły najlepszą możliwą siódemką i po sześciu minutach, gdy drogę do bramki Akademiczek znalazła Joanna Obrusiewicz, podopieczne Bożeny Karkut prowadziły już 5:1. Później jednak zawodniczki z pierwszej ligi zaczęły grać bez kompleksów.

Prym w AZS-ie Łączpol AWFiS wiodła Karolina Siódmiak, po której dwóch bramkach z rzędu, w trzynastej minucie gdańszczanki doszły swoje rywalki na 6:7. Tak solidna gra podopiecznych Jerzego Cieplińskiego, wobec klasowego rywala, jakim jest Zagłębie nie mogła trwać jednak długo. W końcu ekipa z PGNiG Superligi zaczęła zdobywać bardzo łatwe bramki i po rzucie Aleksandry Paluch, prowadziła już 16:9, by pierwszą połowę wygrać różnicą sześciu trafień.

Przez szesnaście minut drugiej połowy jedyną zawodniczką, która zdobywała bramki dla AZS-u Łączpol AWFiS była Karolina Siódmiak, a gra gdańszczanek opierała się na szukaniu ich liderki w ataku. W zespole z Lubina więcej szczypiornistek potrafiło znaleźć drogę do bramki rywala i po rzucie Agnieszki Jochymek, w 46 minucie było już 28:15 dla KGHM Metraco Zagłębia.

Pod koniec meczu gospodynie odrobiły część straty. Popełniały mniej niewymuszonych błędów i wychodziło im coraz więcej. Dzięki temu spotkanie zakończyło się wynikiem 24:33. Do dalszej fazy Pucharu Polski awansowały lubinianki, ale dla ekipy znad morza było to znakomite przetarcie przed kolejnymi meczami I ligi.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 24:33 (11:17)

AZS Łączpol AWFiS: Skonieczna, Obrębalska - Siódmiak 10, Gelińska 4, Lipska 3, Maszota 2, Klonowska 2, Konefał 1, Orzłowska 1, Neitsch 1 oraz Karwecka, Ciura, Sujka, Orzłowska.
Kary: 8 min.
Karne: 4/4.

KGHM Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko - Obrusiewicz 8, Jochymek 8, Załęczna 4, Paluch 4, Piechnik 3, Premović 2, Piekarz 1, Pałgan 1, Lalewicz 1, Milojević 1 oraz Walczak, Robótka.
Kary: 6 min.
Karne: 3/4.

Kary: AZS Łączpol AWFiS - 8 min. (Karwecka 2 min., Orzłowska 2 min., Sujka 2 min., Konefał 2 min.), KGHM Metraco Zagłębie - 6 min. (Paluch 2 min., Milojević 2 min., Piechnik 2 min.).
Sędziowie: D.Mroczkowski, J.Mroczkowski (Sierpc).