Gospodynie w ćwierćfinale - relacja z meczu MKS Piotrcovia - SPR Olkusz

Piłkarki ręczne Piotrcovii wywalczyły awans do 1/4 finału Pucharu Polski. We własnej hali pokonały 27:24 (15:15) SPR Olkusz. O wygranej gospodyń zdecydowała druga połowa.

Michał Ostafijczuk
Pierwszy kwadrans niespodziewanie należał do podopiecznych Zdzisława Wąsa. Piotrcovia raziła nieskutecznością, a SPR Olkusz zdobywał bramkę za bramką. Podobać mogła się gra Pauliny Marszałek, która mocnymi rzutami z drugiej linii nie dawała szans Darii Opelt. Sygnał do odrabiania strat dała Vladislava Belmas. Ukrainka przy stanie 6:10 rzuciła trzy bramki z rzędu i w 20. minucie Piotrcovia przegrywała jednym trafieniem.
Przyjezdne stać było jeszcze na jeden zryw. W 28. minucie prowadziły 15:12. Piotrcovia zdołała wyrównać jeszcze przed przerwą, a do remisu doprowadziła niemal równo z syreną Andleja Ivanović.

Druga połowa należała już zdecydowanie do Piotrcovii. Co ciekawe gospodynie zagrały w niej bez Stefki Agovej i Aleksandry Kucharskiej. Zastąpiły je klubowe wychowanki: Aneta Osuch i Marlena Kotecka. Grająca w takim składzie piotrkowska drużyna odskoczyła od rywala i wygrała ostatecznie 27:24. Na kilka minut przed końcem meczu w bramce Piotrcovii pojawiła się debiutantka Małgorzata Kuśmierska.

- Zaczęłyśmy słabo. Wyglądało to tak jakbyśmy nie do końca były obudzone. W drugiej połowie wszystko już jednak funkcjonowało tak jak należy i w efekcie wygrałyśmy. Cieszy dobra postawa młodych dziewczyn, które w końcówce pokazały kilka udanych zagrań - mówiła po spotkaniu Aleksandra Kucharska.

Tajemnicą poliszynela jest to, że z Piotrcovią żegna się powoli trener Sławomir Kamiński. Szkoleniowiec był na ławce rezerwowych, ale drużyną kierowała z ławki Agata Wypych. To ona prowadziła również ostatnie treningi. Zmiana szkoleniowca w piotrkowskim klubie wydaje być się nieunikniona i niewykluczone, że dojdzie do niej jeszcze przed sobotnim meczem ligowym przeciwko Zagłębiu Lubin.

MKS Piotrcovia - SPR Olkusz 27:24 (15:15)

MKS Piotrcovia: Opelt, Kuśmierska - Rol 1, Kucharska 1, Kotecka 2, Osuch 2, Cieślak 1/1, Kopertowska 3/1, Piecaba 4, Ivanović 3, Jałoszewska 1, Alina Nowak 1, Belmas 4, Janiszewska, Agova 4/2.
Trener: Sławomir Kamiński