Derby Mazowsza dla Płocka - relacja z meczu AZS AWF Warszawa - Jutrzenka Płock

W derbach Mazowsza, AZS AWF Warszawa przegrał we własnej hali z Jutrzenką Płock 27:28. Wynik ten powoduje, iż sytuacja w dolnej części tabeli jest coraz ciekawsza.

Michał Gałęzewski
Przed sobotnim spotkaniem, AZS AWF Warszawa miał na swoim koncie trzy punkty więcej od Jutrzenki Płock, mimo że miał rozegrany jeden mecz mniej. Dodatkowo podopieczne Daniela Lewandowskiego i Pawła  Kapuścińskiego grały we własnej hali. Wobec wygranych innych drużyn z dołu tabeli, Jutrzenka musiała jednak szukać punktów.
Gospodynie od początku spotkania nie potrafiły zdominować gry. Dobrze spisywały się natomiast płocczanki, które po dwóch szybkich bramkach w dwunastej minucie, po rzucie Aleksandry Rędzińskiej prowadziły 6:4. AZS AWF szybko wyrównał, lecz ekipa prowadzona przez Jarosława Stawickiego była bardzo zmotywowana i na przerwę to Jutrzenka schodziła z trzybramkowym zapasem.

W zespole Akademiczek z Warszawy, w ataku brylowała jednak Agnieszka Lewandowska, która w całym meczu zdobyła dziewięć bramek i ciężar wyniku spoczywał na jej barkach. W końcu na czternaście minut przed końcem po rzucie Pauliny Pawłowskiej, gospodynie zdołały wyrównać.

W najważniejszym momencie meczu to jednak Jutrzenka Płock przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Zespół gości od 49 do 53 minuty rzucił cztery bramki tracąc zaledwie jedną. Gospodynie starały się co prawda odmienić losy spotkania, ale uważna gra Jutrzenki na to nie pozwoliła i dwa punkty pojechały do Płocka.

AZS AWF Warszawa - Jutrzenka Płock 27:28 (12:15)

AZS AWF: Jóżwik, Zamęcka, Michalska - Lewandowska 9, Bryl 5, Pawłowska 5, Pożoga 3, Gutowska 3, Olejnik 2 oraz Kajtek, Adamowicz, Backiel, Korniluk.
Kary: 4 min.
Karne: 4/4.

Jutrzenka: Dobrowolska - Waszkiewicz 7, Homonicka 7, Mokrzka 3, Krysiak 3, Rędzińska 3, Stasiak 2, Kwasiborska 2, Jankowska 1 oraz Salamandra.
Karne: 4/5.

Kary: AZS AWF - 4 min. (Bryl 2 min., Pawłowska 2 min.), Jutrzenka - 4 min. (Waszkiewicz 2 min., Jankowska 2 min.).
Sędziowie: Skwarek, Słowiński.