Królowała ofensywa - relacja z meczu Vistal Gdynia - Start Elbląg

W sobotę w Gdyni królowała ofensywa. Grający bez Małgorzaty Gapskiej Vistal wygrał prestiżowy mecz ze Startem Elbląg 37:33. Do drużyny z Trójmiasta wróciła natomiast Iwona Niedźwiedź.

Michał Gałęzewski
Do składu Vistalu Gdynia wróciła Iwona Niedźwiedź, jednak do dyspozycji Pawła Tetelewskiego tego dnia nie była Małgorzata Gapska. Kontuzjowana jest też Magdalena Pawłowska. Lukę po Gapskiej załatała urodzona w 1996 roku Irena Szwonka. Dla bramkarki Vistalu był to debiut w lidze. Dotychczas grała regularnie w Pomorskiej Lidze Juniorek Starszych.
Od początku spotkania obie ekipy ruszyły do ataku. Już w czwartej minucie po rzucie najskuteczniejszej zawodniczki meczu - Patrycji Kulwińskiej, gdynianki prowadziły 3:1. Elblążanki nie dawały jednak za wygraną i nie dawały wyjść gospodyniom na wyższe prowadzenie niż różnicą dwóch trafień.W końcu Vistal zaczął budować przewagę. Tuż po bramce Kulwińskiej, z kontrą wyszła Kinga Gutkowska i w 11 minucie podwyższyła na 8:5. W zespole prowadzonym przez Antoniego Pareckiego skuteczna była Edyta Szymańska, ale ofensywna gra Vistalu zrobiła różnicę. Ostatecznie pierwszą połowę gospodynie wygrały 18:15. Teoretycznie wszystko było więc możliwe. Po zmianie stron podopieczne Pawła Tetelewskiego zaliczyły jednak znakomitą serię. Od 38 do 42 minuty zdobyły pięć bramek z rzędu i po rzucie Kulwińskiej wyszły na prowadzenie 28:19.

Dziewięciobramkowe prowadzenie przyniosło rozluźnienie w gdyńskich szeregach. Elblążanki, które nie miały nic do stracenia, w 50 minucie po rzuceniu czterech bramek z rzędu doprowadziły do wyniku 30:27. W końcówce Vistal zachował jednak czujność i wygrał 37:33.

Vistal Gdynia - Start Elbląg 37:33 (18:15)

Vistal: Kordowiecka, Szwonka - Kulwińska 11, Gutkowska 6, Zych 6, Kozłowska 5, Kobylińska 5, Łabuda 2, Niedźwiedź 1, Janiszewska 1, oraz Galińska, Pawłowska.
Kary: 8 min.
Karne: 3/3.

Start: Sielicka, Kędzierska - Waga 7, Lisewska 7, Szymańska 6, Grzyb 5, Jędrzejczyk 3, Mielczewska 2, Kołodziejska 2, Żakowska 1 oraz Sądej.
Kary: 4 min.
Karne: 5/5.

Kary: Vistal - 8 min. (Kozłowska 4 min., Zych 2 min., Galińska 2 min.), Start - 4 min. (Jędrzejczyk 2 min., Waga 2 min.).
Sędziowie: Rajkiewicz, Tarczykowski.