PGNiG Superligi kobiet: Niespodzianka w Tczewie, hit dla Vistalu (wyniki)

W sobotę piłkarki ręczne z PGNiG Superligi zainaugurowały 14. kolejkę spotkań. W najciekawszym pojedynku Vistal Gdynia pokonał przed własną publicznością Start Elbląg.

Sławomir Bromboszcz
Szczypiornistki Vistalu Gdynia pewnie pokonały depczące im po piętach rywalki z Elbląga. Podopieczne Pawła Tetelewskiego od pierwszych minut dyktowały warunki, po pierwszej połowie prowadziły różnicą trzech bramek 18:15. Po zmianie stron przewaga zawodniczek Vistalu była jeszcze bardziej wyraźna. Gospodynie sobotnich zawodów wypracowały ośmiobramkową zaliczkę. W końcówce spotkania piłkarki ręczne Startu Elbląg zniwelowały nieco straty, jednak nie były w stanie zagrozić Vistalowi Gdynia.
Więcej emocji dostarczyły pozostałe sobotnie spotkania. Pogoń Baltica Szczecin miała niezwykle trudną przeprawę w pojedynku z Aussie Samborem Tczew. Szczypiornistki ze Szczecina wypracowały skromne prowadzenie i utrzymywały je niemal przez cały mecz. W końcówce spotkania beniaminek zdołał jednak odrobić straty, a następnie wyjść na prowadzenie. Zawodniczki Pogoni doprowadziły do remisu 19:19, jednak nie były już w stanie ponownie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Spotkanie w Nowym Sączu obfitowało w zwroty akcji. Lepiej w mecz weszły szczypiornistki KPR-u Jelenia Góra, które wypracowały trzybramkowe prowadzenie i z taką zaliczką zeszły do szatni 16:13. Po zmianie stron do głosu doszły zawodniczki Olimpii Beskidu, które odrobiły straty, a następnie objęły dwubramkowe prowadzenie 22:20. Niedługo jednak cieszyły się z tej zaliczki. Szczypiornistki z Jeleniej Góry odzyskały inicjatywę i w końcówce wypunktowały rywalki 30:26.

Vistal Gdynia - Start Elbląg 37:33 (18:15)

Aussie Sambor Tczew - SPR Pogoń Baltica Szczecin 19:19 (9:11)

Olimpia-Beskid Nowy Sącz - KPR Jelenia Góra 26:30 (13:16)