Dwójka Profil zbliża się do czołówki - relacja z meczu Dwójka Profil Nowy Sącz - Słupia Słupsk

Dwójka Profil Nowy Sącz pokonała w meczu I ligi Słupię Słupsk. Po tym spotkaniu ekipa z południa Polski ma już tylko cztery punkty straty do słupszczanek.

Michał Gałęzewski
Po pierwszej rundzie lepszą sytuację w tabeli miały zawodniczki Słupi Słupsk, które zajmowały miejsce w ścisłej czołówce ligi. Dwójka Profil Nowy Sącz z bilansem czterech zwycięstw i siedmiu porażek, musiała spoglądać w dół tabeli, gdyż w I lidze nie ma drużyn, które nie mają szans na utrzymanie.
Od początku spotkania obie drużyny nie radziły sobie w ofensywie. Pierwsza bramka, którą rzuciła Marzena Cempa padła w ósmej minucie, a wyrównanie miało miejsce 18 sekund później! Obie drużyny zaczęły grać skuteczniej dopiero od 14 minuty. Szczególnie dobrze w ofensywie prezentowała się Małgorzata Trawczyńska, która od 24 do 28 minuty rzuciła cztery bramki z rzędu.

Wówczas to Słupia prowadziła 8:6. Ostatnią bramkę przed przerwą rzuciła Natalia Bodziony, rozpoczynając znakomitą serię Dwójki Profil. Do 41 minuty, podopieczne Włodzimierza Strzelca rzuciły dziewięć bramek z rzędu, nie tracąc ani jednej i wyszły na prowadzenie 15:8.

Do końca spotkania, gospodynie nie pozwoliły rywalkom na odrobienie całych strat. Co prawda zawodniczki prowadzone przez Anitę Unijat potrafiły zmniejszyć przewagę rywalek do trzech trafień, jednak ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 20:16, a jako ostatnia bramkarkę rywalek pokonała Natalia Bodziony.

Dwójka Profil Nowy Sącz - Słupia Słupsk 20:16 (7:8)

Dwójka Profil: M.Błaszczyk, Kamieniarz - Kamińska 6, Cempa 6, Olejarczyk 4, Bodziony 4 oraz Kawa, Kuros, Sroka, Kulig, Waligóra, Sołodownyk.
Kary: 6 min.
Karne: 3/3.

Słupia: Łoś, Biernaczyk - Trawczyńska 9, Cieśla 2, Firkowska 2, Kowalczuk 1, Lisiecka 1 oraz Domaros, Jedlińska, Kaczanowska, Dominiak, Smutek.
Karne: 2/2.

Kary: Dwójka Profil - 6 min. (Cempa 4 min., Olejarczyk 2 min.), Słupia - 6 min. (Budnicka 2 min., Kaczanowska 2 min., Lisiecka 2 min.).
Sędziowie: Bloch, Toczyński.