13 bramek Filody nie wystarczyło - relacja z meczu Sparta Oborniki - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk

Nie było niespodzianki w meczu Sparta Oborniki - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk. Zespół gości wygrał 32:23, chociaż najwięcej, bo aż 13 bramek zdobyła zawodniczka klubu z Obornik - Urszula Filoda.

Michał Gałęzewski
Obie drużyny mają zupełnie inne cele. Sparta Oborniki ma na swoim koncie sześć punktów i walczy o utrzymanie w I lidze, natomiast AZS Łączpol AWFiS Gdańsk przed tygodniem przegrał swój pierwszy mecz w sezonie i ma tyle samo punktów, co lider z Kościerzyny. Faworyt był więc tylko jeden.
Prowadzony przez Tomasza Konitza zespół z Obornik od początku starał się postawić faworyzowanym gdańszczankom. Po dziesięciu minutach, gdy bramkę z rzutu karnego zdobyła Joanna Gładecka, Sparta remisowała 5:5. Później jednak do głosu doszedł AZS Łączpol AWFiS. Aktywne w ataku były Sylwia Klonowska i Magdalena Maszota. Po rzucie tej pierwszej, w 20. minucie było już 13:8.

Do końca pierwszej części spotkania obraz gry nie uległ zmianie. Wynik tej połowy rzutem w 29. minucie ustaliła Maszota. Co ciekawe od 23. minuty, bramki w Sparcie zdobywały tylko dwie zawodniczki! Od tego czasu Joanna Gładecka pokonała bramkarki rywalek trzy razy, natomiast Urszula Filoda uczyniła to aż dziesięciokrotnie! Nie wystarczyło to jednak na grającą bardziej zespołowo ekipę Jerzego Cieplińskiego.

Już w 38. minucie, po dwóch szybkich bramkach Joanny Gelińskiej, gdańszczanki prowadziły 23:14. Mimo zaledwie trzech trafień Karoliny Siódmiak, AZS Łączpol AWFiS nie miał problemów z pokonywaniem bramkarek, gdyż w rolę egzekutorek wcieliły się inne szczypiornistki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 23:32, a jego wynik ustaliła Marta Karwecka.

Sparta Oborniki - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 23:32 (13:18)

Sparta: Kochańska, Niezgodzka - Filoda 13, Gładecka 5, Łakomy 2, Wasiak 2, Żołyniak 1 oraz Niedzielska, Zwolińska, Kaszkowiak, Racka, Durka.
Kary: 12 min.
Karne: 3/3.

AZS Łączpol AWFiS: Skonieczna, Obrębalska - Karwecka 7, Gelińska 7, Klonowska 5, Maszota 4, Siódmiak 3, Lipska 2, Ciura 2, Neitsch 1, Dajda 1 oraz Orzłowska, Konefał, Pesel, Szprengier.
Kary: 6 min.
Karne: 2/2.

Kary: Sparta - 12 min. (Filoda 4 min., Wasiak 2 min., Żołyniak 2 min., Kaszkowiak 2 min., Durka 2 min.), AZS Łączpol AWFiS - 6 min. (Lipska 2 min., Neitsch 2 min., Orzłowska 2 min.).
Sędziowie: Krzemień, Wojciechowski (Szczecin).