UKS PCM idzie za ciosem - relacja z meczu UKS PCM Kościerzyna - KPR Kobierzyce

Liderki tabeli - UKS PCM Kościerzyna mimo, że zagrały gorzej niż przed tygodniem, wygrały u siebie z KPR-em Kobierzyce 29:25 i zrobiły kolejny krok do walki o awans do PGNiG Superligi.

Zawodniczki UKS-u PCM Kościerzyna przed tygodniem wygrały mecz na szczycie z AZS-em Łączpol AWFiS Gdańsk i prowadzą w tabeli I ligi kobiet. Kolejnym rywalem podopiecznych Dariusza Męczykowskiego był KPR Kobierzyce, który po jesieni znajdował się w górnej połowie tabeli. [ad=rectangle] Od początku spotkania żaden z zespołów nie potrafił zbudować przewagi. Po piętnastu minutach, gdy na listę strzelczyń wpisała się Monika Kaźmierska, na tablicy wyników widniał rezultat 5:5. Później jednak na minimalne prowadzenie wyszły zawodniczki UKS-u PCM. Po rzucie Patrycji Wójcik, w 27 minucie było już 13:9.

Gospodynie nie potrafiły jednak pójść za ciosem. Jeszcze przed przerwą ekipa z Dolnego Śląska rzuciła trzy bramki, a po trafieniu Beaty Skalskiej, w 32 minucie był już remis 13:13 i mecz rozpoczął się od nowa.

Po raz kolejny gospodynie zaczęły budować sobie przewagę, która w 44 minucie wynosiła już pięć bramek. Gdy wydawało się, że nic im już nie zagrozi, ponownie do głosu doszedł KPR i zmniejszył stratę. Kluczowy dla wyniku spotkania był moment, w którym KPR zmarnował dwa rzuty karne w 56 i w 57 minucie.

Po tym zdarzeniu nic już nie mogło zabrać UKS-owi PCM zwycięstwa. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 29:25. - Cieszę się, że zdarzył nam się taki mecz po hicie sezonu. Zespół musi zrozumieć, że nie ma w nim gwiazd, a możemy osiągnąć wiele tylko jako cały zespół. Często brakowało nam drużynowej gry i wtedy traciliśmy wypracowaną przez nas przewagę. Gdy będziemy grali na swoim poziomie, możemy walczyć o najwyższe laury - zauważył Marcin Modrzejewski, dyrektor UKS-u PCM.

UKS PCM Kościerzyna - KPR Kobierzyce 29:25 (13:12) UKS PCM: D.Brzezińska, Liskowska - Ziółkowska 9, Górna 5, N.Brzezińska 4, Żukowska 4, Siekańska 3, Wasak 2, Borysławska 1, Wójcik 1 oraz Ziemienowicz, Sus, Białek, Jakubowska. Kary: 16 min. Karne: 3/3.

KPR: Olejnik - Skalska 5, Linkowska 5, Kaźmierska 4, Kuchczyńska 3, Barczak 3, Przydacz 3, Wojda 1, Wojt 1 oraz Szumna, Szymańska, Daszkiewicz, Pękalska. Kary: 10 min. Karne: 2/5.

Kary: UKS PCM - 16 min. (Siekańska 6 min. - cz.k., Wójcik 6 min. - cz.k., Żukowska 2 min., Górna 2 min.), KPR - 10 min. (Skalska 4 min., Wojt 2 min., Przydacz 2 min., Szymańska 2 min.). Sędziowie: Kowalak, Marciniak (Poznań). Widzów: 200.