Wybrzeże Gdańsk wygrało w sparingu z Kar-Do Spójnią Gdynia

Wybrzeże Gdańsk rozegrało sparing z lokalnym rywalem - Kar- Do Spójnią Gdynia. Superligowcy wygrali 31:25. Po sześć bramek dla obu zespołów zdobyli Łukasz Rogulski i Michał Chyła.

Michał Gałęzewski
Wybrzeże Gdańsk po awansie do PGNiG Superligi, walczy o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. W meczu czerwono-biało-niebiescy wystąpili bez pięciu zawodników. Swoją szansę otrzymał natomiast czekający na debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej Paweł Dzierżawski, który występował jak dotąd w charakterze gościa w drugoligowym GKS-ie Żukowo. Kar-Do Spójnia w I lidze spisuje się dobrze i znajduje się na czwartym miejscu w grupie A.
Od początku meczu dwóch drużyn z Trójmiasta, przeważali zawodnicy z północy. Podopieczni Marcina Markuszewskiego po bramce Rafała Staniszewskiego, w 14 minucie prowadzili już 10:6. Później jednak przewagę zaczęło budować Wybrzeże Gdańsk i do przerwy po rzucie Kacpra Adamskiego, prowadziło już 15:13.

Po zmianie stron, czerwono-biało-niebiescy szybko powiększyli przewagę i po bramce Patryka Abrama, prowadzili już 18:14. Do końca spotkania gdańszczanie kontrolowali sytuację na boisku. Skuteczni w zespole superligowym byli Dawid Nilsson i Łukasz Rogulski, a dla gdynian najwięcej bramek rzucił Michał Chyła. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 31:25.

Wybrzeże Gdańsk - Kar-Do Spójnia Gdynia 31:25 (15:13)

Wybrzeże: Chmieliński - Rogulski 6, Papaj 5, Adamski 4, Nilsson 4, Rakowski 3, Kornecki 3, Dzierżawski 2, Abram 1, Kondratiuk 1, Sulej 1, Mogielnicki 1 oraz Żak.
Kary: 6 min. (Kondratiuk 2 min., Rakowski 2 min., Adamski 2 min.).
Karne: 1/1.

Kar-Do Spójnia: Zimakowski, Skowron - Chyła 6, Rychlewski 5, Wróbel 3, Kowalski 3, Bielec 3, Szlinger 2, Nazimek 1, Staniszewski 1, Naus 1, Stelmasik 1 oraz Nowaliński.
Kary: 2 min. (Rychlewski 2 min.).