ME 2014: Statystyki reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych mistrzostwa Europy zakończyła na 11. miejscu. To wynik poniżej oczekiwań. Jak zatem zaprezentowały się indywidualnie poszczególne zawodniczki?

Sławomir Bromboszcz

Najskuteczniejszą zawodniczką reprezentacji Polski okazała się Karolina Kudłacz, która zdobyła 28 bramek. Rozgrywająca potrzebowała do tego 47 rzutów, co przekłada się na niezłą skuteczność 60 procent. Należy dodać, że aż 15 bramek kapitan polskiej reprezentacji zdobyła z rzutów karnych. Karolina Kudłacz na listę strzelców wpisywała się głównie w pierwszej rundzie mistrzostw - 23 razy. W fazie zasadniczej zapisała na swoim koncie tylko 5 trafień. Najwięcej bramek z gry w polskim zespole zdobyła Karolina Siódmiak - 16.

W klasyfikacji najskuteczniejszych zawodniczek turnieju po fazie zasadniczej prowadzi Rumunka Cristina Neagu - 49 bramek. Na podium znalazły się także Szwedka Isabelle Gullden i Hiszpanka Carmen Martin, które zdobyły po 42 bramki. Ich zespoły awansowały do półfinału i rywalizacja o koronę najlepszej strzelczyni mistrzostw będzie się toczyć właśnie pomiędzy nimi.

Spośród polskich zawodniczek najwyżej sklasyfikowana została Karolina Kudłacz - 13. miejsce, Alina Wojtas 25. miejsce.  Bramki: