Grad bramek w Olsztynie - relacja z meczu Warmia Traveland Olsztyn - SMS ZPRP Gdańsk

W meczu Warmii Traveland Olsztyn z SMS-em ZPRP Gdańsk padło 78 bramek! W tym festiwalu strzeleckim lepiej poradził sobie zespół gospodarzy, dla którego dziesięć bramek zdobył Radosław Jankowski.

Michał Gałęzewski
Warmia Traveland Olsztyn w tym sezonie nie spełnia oczekiwań kibiców oraz zarządu. Drużyna ta przed niedzielnym spotkaniem miała na swoim koncie trzynaście punktów i znajdowała się w środku tabeli, a apetyty były wyższe. SMS ZPRP Gdańsk wygrał trzy mecze w tej rundzie, jednak w przypadku tego zespołu najważniejsze jest przygotowanie zawodników do gry w lidze w kolejnych sezonach.
Od początku spotkania niedoświadczeni zawodnicy SMS-u ZPRP Gdańsk grali na równi z gospodarzami. Po szesnastu minutach, gdy bramkę zdobył Szymon Sićko na tablicy wyników widniał rezultat 12:12. Później jednak inicjatywę przejęli gospodarze, którzy podczas pięciu minut wprost zmiażdżyli bramkę licealistów.

W tym czasie rzucili aż osiem bramek! Niezwykle skuteczny był Mateusz Kopyciński, który sam w ciągu trzech minut cztery razy pokonał bramkarza SMS-u ZPRP. Od tego gospodarze kontrolowali sytuację i do przerwy prowadzili 27:16.

Tuż po zmianie stron, olsztynianie po rzucie Sebastiana Koledzińskiego powiększyli przewagę do wyniku dwunastu bramek. SMS ZPRP, w którego szeregach dobrze w ataku grali Maciej Majdziński i Bartosz Kowalczyk zdołał jeszcze zmniejszyć stratę, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 43:35.

Warmia Traveland Olsztyn - SMS ZPRP Gdańsk 43:35 (27:16)

Warmia Traveland: Zakreta, Gawryś - Jankowski 10, Kopyciński 6, Malewski 6, Droździk 6, Królik 4, Koledziński 3, Sikorski 2, Hegier 2, Deptuła 2, Krawczyk 2 oraz Nogal
Kary: 8 min.
Karne: 7/9.

SMS ZPRP: Skrzyniarz, Szot - Kowalczyk 9, Majdziński 7, Kawka 5, Bekisz 4, Sićko 2, Skwierawski 2, Mrozowicz 2, Moryto 1, Salacz 1, Pietruszko 1, Szała 1.
Kary: 2 min.
Karne: 1/1.

Kary: Warmia Traveland - 8 min. (Królik 4 min., Hegier 2 min., Krawczyk 2 min.), SMS ZPRP - 2 min. (Mrozowicz 2 min.).
Sędziowie: M.Orzech, R.Orzech.